امروز:   آبان ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for شهریور ۱ام, ۱۳۹۸

قسم طلاق، گره کور قانون، شریعت، سنت

در طول چند ماه گذشته، مناطق کردنشین ایران با افزایش آمار قتل‌های ناموسی و خانوادگی و همچنین افزایش خودکشی زنان جوان روبه‌رو بوده و رسانه‌های محلی سرشار از اخبار ناخوشایند خشونت خانگی است. پروین ذبیحی فعال حقوق زنان و کودکان می گوید: این مهم است که شما با معیار تهران یا سایر کلان‌شهرها موضوع خشونت در مناطق کردنشین را بررسی نکنید. تبعیض و فقر اقتصادی و این گرایش سیاسی که کردستان را نادیده می‌گیرد از یک طرف و عوامل فرهنگی از طرف دیگر موثرند. مردم به علت مشکل تورم به شدت عصبی و افسارگسیخته هستند…/ ادامه مطلب »

سرکوب کم سابقه جامعه مدنی در هفته های گذشته

نگاهی به بازداشت‌ها، محکومیت‌های صادر شده علیه فعالین مدنی و مخالفان حجاب اجباری در ماه گذشته نشان می‌دهد در حالیکه بیشتر افکار عمومی و جامعه جهانی بسوی افزایش تنش در خلیج فارس متمرکز شده، سرکوب جامعه مدنی در ایران شدت گرفته است.
سازمان حقوق بشر ایران خواستار توجه بیشتر جامعه جهانی به نقض گسترده حقوق بشر و بخصوص سرکوب کم سابقه جامعه مدنی در ایران شد…/ ادامه مطلب »

بازداشت شهلا انتصاری و اتهام ارتباط با گروه های برانداز به نویسندگان نامه به خامنه ای

خانم انتصاری، از امضاکنندگان نامه درخواست برکناری رهبر جمهوری اسلامی، پیشتر نیز در روز جهانی زن سال ۹۶ نیز به همراه تعدادی دیگر از شرکت کنندگان در مراسم بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی روز جمعه مدعی شد: افرادی که هفته گذشته در مشهد دستگیر شدند در ارتباط با گروه های برانداز خارج از کشور بودند و دستگیری آنها هیچ ارتباطی با نامه آنان به رهبری ندارد…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی