امروز:   آبان ۲۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for شهریور ۲ام, ۱۳۹۸

چگونه قوانین پوشش خشونت سیستمی را تقویت می‌کنند/ بی‌اثر کردن قوانین پوشش به نفع همگان است

وقتی سیاست‌گذاران مدارس به دانش‌آموزان می‌گویند پوششی داشته باشند که موجب «انحراف» دیگران نشود، در واقع باعث برتری‌سازی آموزش و پرورش یک جنسیت بر دیگری، شرمنده کردن دانش‌آموزان و جنسی شدن بدنشان می‌شوند. به‌این‌ترتیب هنجار دگرجنس‌گرایی و دوگانه‌ی جنسیت (زن و مرد) را تقویت می‌کنند و این گمان را در خاطرها تثبیت می‌کنند که «پسران نمی‌توانند خود را کنترل کنند»…/ ادامه مطلب »

ازدواج سفید: انتخاب مدرن در بستر سنت

حدود دوازده سال پیش، میان مخالفت دو خانواده، در ایران ازدواج کردم. آن وقت ها حدود بیست و هشت، نه سالم بود. منطقا در آن سن باید می‌توانسته‌ام برای خودم و زندگی‌ام تصمیم بگیرم اما گاهی منطق انسانی حتا در بدیهی‌ترین شکلش با واقعیت موجود نمی‌خواند. اگر به خواست من بود ترجیح می‌دادم با کسی که بعدها شوهرم شد، نه ازدواج، که زندگی مشترک بدون عقد رسمی را تجربه کنم. ../ ادامه مطلب »

مادر ارس امیری: دختر من بی‌گناه است

ارس امیری لاریجانی، دانشجوی کارشناسی ارشد «فلسفه هنر» در انگلستان، هنگامی که در اسفند سال گذشته برای دیدن مادربزرگ بیمارش سفری ۵ روزه به کشور داشت، در یکی از خیابان‌های تهران بازداشت شد. مادر ارس امیری: مساله اصلی برای ما، اتهام ارس است: «اداره و تشکیل شبکه براندازی نظام»! اتهام عجیبی که نه می‌توانم هضمش کنم نه به آن باور دارم. برای این اتهام که منجر به صدور حکم ۱۰ سال زندان برای ارس شده است، اولاً همانطور که گفتم تاکنون هیچ مصداقی برای «شبکه برانداز» به ما نگفته‌اند…/ ادامه مطلب »

محرومیت از امکانات درمانی و پزشکی زندانیان مصداق بارز شکنجه و نقض “حق حیات” است

محرومیت از امکانات درمانی و عدم توجه به درخواست زندانیان در زمینه خدمات پزشکی مورد نیاز آن ها، نه تنها نقض آشکار حقوق انسانی زندانیان، بلکه به اذعان سازمان‌ های حقوق بشری که مداوما دولت ایران را خطاب قرار داده ‌اند، مصداق بارز شکنجه است. بهداشت و سلامت زندانیان، بخشی از بهداشت عمومی جامعه و دولت مسئول نظارت بر این امر است…/ ادامه مطلب »

مرضیه امیری به ۱۰ سال و شش ماه حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد

مرضیه امیری، روزنامه نگار روزنامه شرق و از بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر، توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۰ سال و شش ماه حبس تعزیری و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد. گفته می شود ۶ سال از حبس وی قابل اجرا خواهد بود. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مرضیه امیری، در تاریخ ۲۲ مردادماه برگزار شده بود…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی