امروز:   آبان ۲۲, ۱۳۹۸    

Archive for شهریور ۳ام, ۱۳۹۸

دنیا به فمینیسم نیاز دارد،خاورمیانه بیشتر

الیف شافاک، در استراسبورگ فرانسه از والدینی ترک به دنیا آمد و پس از جدایی والدینش به همراه مادر به ترکیه بازگشت. او از دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا لیسانس روابط بین‌الملل و فوق لیسانس مطالعات زنان و دکتری علوم سیاسی گرفت. او در هنگام تحصیل در دوره فوق‌لیسانس، اولین کتاب داستانش را در سال ۱۹۹۴ و در سال ۱۹۹۷ هم رمان دومش را منتشر کرد ادامه مطلب »

«دو نوزاد را ۳۰ میلیون خریدم، ۱۰۰ میلیون تومان فروختم»

هردو کودک را  زن های صیغه ای بدنیا آورده بودند

«من آرایشگر هستم و مشتری‌های زیادی دارم. یکی از مشتری هایم که دوست صمیمی‌ام است، در مرکز ناباروری کار می‌کند. چند باری که به محل کارش رفتم، خانواده‌های زیادی را دیدم که در حسرت بچه، سختی و هزینه‌های زیادی را برای مداوا متحمل می‌شوند.آنها حاضر بودند میلیون‌ها تومان بدهند اما صاحب فرزند شوند، ولی این امکان برایشان وجود نداشت. همان موقع فکری به ذهنم رسید که هم این خانواده‌ها به آرزویشان برسند هم ما پولدار شویم.» ادامه مطلب »

زنی که انتقال خون را ممکن کرد

در دهه ۱۹۲۰ میلادی، وقتی ژانت واان در همین کالج «سامرویل» دانشجوی پزشکی بود، تصور آن‌که بشود روزی خون آدمی‌زاد را گرفت و به نقطه دیگری انتقال داد و به آدم نیازمند دیگری تزریق کرد، سورئال بود و از جنس رمان‌های فانتزی! ژانت دختر مردی بود که مدیر مدارس درجه‌یک شبانه‌روزی بود و مادری زیبا که همچون «پروانه‌ای در قفس» بود. مادرش، با ویرجینا وولف،نویسنده شهیر انگلیسی، نسبت فامیلی داشت ادامه مطلب »

باز داشت گیتی پورفاضل و زهرا جمالی

پنج روز پیش در تاریخ ۲۸ مردادماه گیتی فاضل پور توسط نهادهای امنیتی بازداشت شد.در اواسط مردادماه نامه ای با امضای ۱۴ تن مبنی بر استعفای آیت الله خامنه ای منتشر شد.گمان این می رود بازداشت خانم پورفاضل در رابطه با نامه مذکور باشد…زهرا جمالی، شهروند ساکن تهران شب گذشته در منزل خواهر خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی