امروز:   فروردین ۲۲, ۱۳۹۹    
فيسبوک
نوامبر 2019
د س چ پ ج ش ی
« اکتبر   دسامبر »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archive for آبان ۱۳ام, ۱۳۹۸

اعلام اعتصاب غذای زنان درویش زندانی به تبعیت از دکتر نورعلی تابنده

در پی امتناع از خوردن غذا و دارو توسط دکتر نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی،«سپیده مرادی»، «شکوفه یداللهی» و «سیما انتصاری»، سه تن از زنان درویش زندانی در زندن «اوین» نیز اعتصاب غذا کردند. تا این لحظه ۷۱ درویش زندانی دست به اعتصاب غذا زده اند. ۶۸ نفر از  مردِ ان دراویش در زندان فشافویه و سه تن از زنان دراویش در زندان اوین. آنها نگران قطب درویشان و خواهلن رفع محدودیت و بازگشایی حسینیه درویشی هستند ادامه مطلب »

به موی زنان سیر بنگرید!

روی سخنم با شما مردان است؛ مردان ایران زمین؛ به ویژه آن دسته از مردان که موی زنان را دام گناه و ریسمان شیطان و باب دوزخ می دانند. به موی همسر، دختر، خواهر و مادر خود سیر بنگرید. این مو چیست که چنین مردان و حکومت و کشور را بیمار ساخته و زنان و دختران را به مشقت درانداخته است؟ آیا به راستی این موی زنان است که این همه معضل آفریده است یا عقده ها و نیازهای جنسی سرکوب شده به دلیل عدم کفایت حکومت برای تامین رفاه ملت و اجرای سیاست های معیوب و انتشار افکار بخشی از روحانیت و قشر سنتی مذهبی است ادامه مطلب »

زنان و جنگ

مردان جنگ راه می‌اندازند و زنان با عواقبش زندگی می‌کنند.  حداقل  این طور به نظر می رسد. زنان هم در این شرایط زندگی می‌کنند و به عواقب آن واکنش نشان می‌دهند آنها عمدتا قربانیان منفعلی نیستند.آن‌ها غصه‌دار می‌شوند و علیه رنج می‌جنگند. بسیاری پی برده‌اند که باید دوباره خودشان را پیدا کنند، هویت قبلی‌شان را فراموش کنند و هویت جدید شکل‌گرفته از جنگ را بسازند ادامه مطلب »

واکنش ها به تبلیغ کارگاه چندهمسری در تهران

در حال حاضر شرایط اقتصادی به گونه ای پیش رفته که حتی برخی از متولدین دهه ۶۰ هم نتوانستند به دلیل نبود شرایط بخصوص وضعیت اشتغال ازدواج کنند. به جای برگزاری این کارگاهها و ترویج چند همسری وضعیت اقتصادی را بهبود بخشیده و شرایط ازدواج را برای جوانان تسهیل کنیم تا ما شاهد وجود افراد ۴۰ ساله با تحصیلات عالیه نباشیم که به دلیل نداشتن شغل امکان ازدواج ندارند. ادامه مطلب »

۱۳ آبان، روز دانش آموز ، شرح حالِ محرومانی از تحصیل

کودکی‌هایی که در سطل زباله می‌گذرد!/ پیمانکاران پسماند شهرداری تهران را نمک گیر کرده‌اند
وجود دستان پنهان و آشکار مافیای زباله برای کسب سود بیشتر از ناحیه این کودکان است. هوا سرد باشد یا گرم، بارانی باشد یا صاف، برایش فرقی نمی‌کند، مشغول کار است. ۱۳، ۱۴ سال بیشتر ندارد، اما رفتارهایش هیچ نشانی از کودکی ندارد. یکبار هم ندیده‌ام لبخند بر لب داشته باشد

ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی