امروز:   فروردین ۲۲, ۱۳۹۹    
فيسبوک
نوامبر 2019
د س چ پ ج ش ی
« اکتبر   دسامبر »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archive for آبان ۱۴ام, ۱۳۹۸

ابراز شادمانی مادران پارک لاله از آزادی موقت زندانیان سیاسی از بند

Quellbild anzeigenو ابراز خشم از بازداشت‌های گسترده و اذیت و آزار مجدد زندانیان سیاسی و خانواده‌های آنها؛ «ما مادران پارک لاله به عنوان صدایی از جنبش دادخواهی مردم ایران، این چرخه‌ی آزادی‌کشی، بی‌عدالتی، سرکوب، خشونت، بازداشت، تحقیر، تبعیض، شکنجه، اعترافات اجباری، احکام ظالمانه، فشار آوردن به خانواده‌های زندانیان و کشته‌شدگان و قتل‌های دولتی سازمان یافته در ایران را به شدت محکوم می‌کنیم و خواهان: ۱) آزادی بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی، ۲) لغو قانون شکنجه و مجازات اعدام از جمله؛ اعدام، ترور، کشتار خیابانی، شکنجه، سنگسار و قصاص، ۳) محاکمه و مجازات آمران و عاملان تمامی جنایات‌های صورت گرفته توسط مسئولان جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تا به امروز در دادگاه‌هایی علنی و عادلانه هستیم…» ادامه مطلب »

حقوقی که دانش‌آموزان از آن بی‌خبر هستند

حقوق دانش آموزاناگرچه اوضاع حقوق دانش‌آموزان بر روی کاغذ خوب است و از منشور حقوقی گرفته تا شورا و مجلس به اسم آن‌ها ثبت شده، اما در واقعیت و میدان اجرا اوضاع چندان هم خوب نیست و مصادیق بی‌توجهی به حقوق دانش‌آموز در بخش‌های مختلف بی‌شمار است… ادامه مطلب »

شلوار دو تایی‌ها

Quellbild anzeigenدرحالی‌که ازدواج جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و به تبع آن کاهش فرزندآوری و پیر شدن جمعیت در این چند سال به یکی از چالش‌های مهم کشور تبدیل شده است و از سوی دیگر بسیاری از جوانان به دلیل گرانی و نابسامانی اقتصادی کشور قادر به تامین مالی هزینه‌های زندگی و ازدواج نیستند و حتی در مواردی از عهده خرج و مخارج خود نیز برنمی‌آیند و فقر عاطفی بر زندگی‌شان سایه انداخته است، عده‌ای با حمایت برخی از رسانه‌ها به دنبال احیای شیوه‌ای از زیست اجتماعی و فرهنگی به نام «چند همسری» در کشور هستند… ادامه مطلب »

در دفاع از دوربین

تصاویر چه نقشی در خاطره جمعی ما از اتفاقات دارند؟ در یک جامعه مردسالار، عکاس زن برای اهل خانه خطر کمتری دارد. مرد خانه عکاس زن را اهل «خانه دیگری» می‌داند و زنان خانه با عکاس «همدلی» بیشتری نشان می‌دهند زیرا در مقابل دوربین عکاس زن کمتر احساس برهنگی می‌کنند. جامعه‌ زن‌ستیز زن را دارای قدرتی که «ناموسش» را به خطر بیاندازد نمی‌داند. اما مردان این بار که زنان خارج از خانه بودند رویکردشان متفاوت بود. آنها وجود زنان عکاس در استادیوم را خطرناک دانستند. شاید چون زنان می‌توانستند به میان زنان بروند و عکس‌هایی بگیرند که عکاس‌های مرد امکان عکاسی از آن را نداشتند. همین حذف زنان عکاس، باعث شد حضور سراسر مردانه عکاس‌ها در استادیوم آزادی بیشتر به چشم بیاید… ادامه مطلب »

آمار تکان‌دهنده محرومیت تحصیلی در سیستان‌ و‌ بلوچستان

Quellbild anzeigenانگار قرار نیست محرومیت و موانع تحصیلی در میان دانش‌ آموزان سیستان و بلوچستانی به پایان برسد و هر روز اخبار افزایش ترک تحصیل‌ها و نبود امکانات اولیه برای تحصیل در مدارس این استان پهناور به گوش می‌رسد. در سال‌های اخیر وزرایی که بر صندلی وزارت آموزش و پرورش تکیه زده‌اند هر کدام از رفع موانع بر سر راه تحصیل دانش آموزان سیستانی سخن گفته‌اند اما غیر از وعده‌های بی‌‌‌سرانجام چیز دیگری نشنیده‌ایم… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی