امروز:   فروردین ۲۲, ۱۳۹۹    
فيسبوک
نوامبر 2019
د س چ پ ج ش ی
« اکتبر   دسامبر »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archive for آبان ۱۵ام, ۱۳۹۸

هرچه سریعتر و قبل از بروز فاجعه‌ای؛ آرش صادقی را برای درمان به بیمارستان اعزام کنید

بیش از ۱۵۰ نفر از فعالان سیاسی و مدنی با انتشار نامه‌ای ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی آرش صادقی، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج، خواهان رسیدگی فوری به وضعیت درمانی وی شدند. در نامه آمده آمده است: «با گذشت یک سال از عمل جراحی آرش و با گذشت بیش از دو سال از شروع بیماری، همچنان با اعزام وی به مراکز تخصصی درمان مخالفت می‌شود و او را از درمان که از حقوق اولیه زندانیان است محروم کرده‌اند. بی‌توجهی به مسئله درمان باعث شده میزان عفونت در بدن آرش افزایش یافته و دست راست او از کتف تا نوک انگشتان متورم، بی‌حس و بی‌حرکت شده است…» ادامه مطلب »

ترویج چند همسری به صلاح خانواده و جامعه نیست

چندهمسری در شرع عمومیت ندارد/ ترویج چند همسری به صلاح خانواده Ùˆ جامعه نیستمعاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با انتقاد از ترویج چند همسری گفت: برخی از افرادی که دغدغه ازدواج دارند هر چند وقت یکبار موضوعاتی را مطرح می‌کنند که از نظر فضای فرهنگی و روانی به ضرر ازدواج است و با ترسیم یک تصویر نادرست که با واقعیت همخوانی ندارد، فضای نادرستی ایجاد می‌کنند… ادامه مطلب »

شروط «فرزندنیاوردن» و «طلاق زن اول» باعث باطل شدن عقد می‌شود؟

Quellbild anzeigenبررسی شروط ضمن عقد؛ یکی از شروط ضمن عقد که در قباله درج شده است، شرط وکالت در طلاق است. شرط وکالت مطلق زن در طلاق که به اشتباه به نام «حق طلاق» مشهور است یکی از شروط اصلی ضمن عقد نکاح به شمار می‌رود. در این شرط، مرد به زن وکالت بلاعزل (یعنی زن را دیگر نمی‌توان از وکالت عزل کرد) با حق توکیل به غیر (یعنی زن حق داشته باشد این وکالت را به دیگری هم بدهد) می‌دهد تا زن در هر زمان و تحت هر شرایطی از جانب شوهر، به مطلقه کردن خود از قید زوجیت شوهر به هر طریق اعم از این که مهریه‌اش را بگیرد یا ببخشد اقدام کند… ادامه مطلب »

زنان لبنانی و نگاه خیره مردان خاورمیانه

Quellbild anzeigenچگونگی و چرایی حضور زنان در اعتراض‌های اکتبر لبنان؛ در مدتی که اعتراضات لبنان در جریان بود، برخی مردان ایرانی، همچون سایر مردان خاورمیانه و حتی جهان با دیدن تصاویر زنان لبنان در صفوف اول تظاهرات، وجه جنسی ماجرا را برجسته کرده و حضور معترضانه زنان لبنانی را به موضوع شوخی‌های جنسی و اظهارنظرهای وقیحانه تبدیل کردند. برای این دنبال کنندگان سریال جذاب و جنسی اعتراضات لبنان، آنچه مطرح نبود چرایی حضور و مطالبات زنان لبنانی بود و وضعیت و شرایطی که آنها را به خیابان کشانده بود… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی