امروز:   فروردین ۲۲, ۱۳۹۹    
فيسبوک
دسامبر 2019
د س چ پ ج ش ی
« نوامبر   ژانویه »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archive for آذر ۱۷ام, ۱۳۹۸

تجمعی بین المللی در همبستگی با اعتراضات مردم منطقه خاورمیانه از جمله ایران

روز شنبه هفتم دسامبر تجمعی از جوانان پرشور و فعال سیاسی کشورهای منطقه خاورمیانه مثل عراق،ایران، لبنان، فلسطین، کردستان، سوریه،…در همبستگی با خیزش های روز به گسترش این مناطق، در میدان «هرمن » شهرِ برلین برگزار شد ادامه مطلب »

درباره آنچه که در ۱۶ آذر گذشت، و به عنوان یک دانشجوی زن می‌نویسم:

پیوند کارگران و دانشجویان ترسناک‌ترین سیمای اعتراضات برای نهادهای امنیتی است. آن‌ها این خوف را کتمان نمی‌کنند و بارها از تریبون‌های مختلف اعلام کرده‌اند که از پیوند جنبش‌های اعتراضی مختلف، سخت هراسان‌اند. سرکوب نیز همواره در جایی سخت‌تر و خشن‌تر بوده است که جنبش‌های اعتراضی مختلف با هم گره خورده‌اند. ادامه مطلب »

نگاهی به وضعیت کار و دستمزد کارگران در ایران

حداقل دستمزد، کفاف زندگی را نمی‌دهد
در یک دهه گذشته، سیاست خصوصی‌سازی در ایران گسترش یافته است. به طوری که هر روز خبر از خصوصی سازی شدن یکی از منابع یا خدمات ملی منتشر می شود. از خدمات بیمه، سلامت، آموزش، حمل و نقل و شهری گرفته که کار را به فروش نیمکت های مدرسه و اتوبوس رسانده است تا واگذاری کارخانه های ملی نظیر فولاد اهواز و نیشکر هفت تپه. از این گذشته شدت گرفتن بحران اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و بازگشت تحریم‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام، تاثیر این سیاست‌گذاری را بر زندگی کارگران بسیار  ملموس‌تر کرده است ادامه مطلب »

پرسنل زندان هم از خشونت اعمال‌شده، به وحشت افتادند

جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر، طی نامه‌ای مشاهدات خود در مورد نحوه‌ی برخورد با بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان‌ماه، بیان نموده و ضمن محکوم کردن رفتارهای ضدانسانی با بازداشت‌شدگان، حمایت خود را از خیزش مردم ایران اعلام کرده و خواستار تشکیل گروه‌های حقیقت‌یاب بین‌المللی در مورد حوادث اخیر شدند. آنها همچنین نسبت به کشتار و یا شکنجه به قصد اخذ اعترافات اجباری هشدار دادند‌ ادامه مطلب »

گزارشی از خشونت علیه زنان در سال ۹۸

خشونت علیه زنان در سال ۹۸ بیش از گذشته به نظر می رسد هرچند آمار دقیقی در دست نیست اما زیر و رو کردن صفحات حوادث روزنامه ها و سایت های خبری نشان از شدت خشونت علیه زنان می دهد. هشت اذرماه ۹۸ رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی از افزایش ۲۰ تا ۲۲ درصدی گزارش خشونت علیه زنان در اورژانس اجتماعی طی سال ۹۷ خبر داد و گفت این آمار به معنای آن نیست که خشونت‌ها افزایش یافته بلکه این موارد در جامعه وجود داشته است و به دلیل افزایش مراکز اورژانس اجتماعی گزارش شده است.. همچنین افزایش خشونت و فقر اقتصادی در خانواده ها نیز می تواند به افزایش خشونت علیه زنان در خانه منجر شود. .. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی