امروز:   فروردین ۲۲, ۱۳۹۹    
فيسبوک
دسامبر 2019
د س چ پ ج ش ی
« نوامبر   ژانویه »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archive for آذر ۱۸ام, ۱۳۹۸

بیانیه شوراها و فعالین صنفی دانشگاه های سراسر کشور

به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو
ما فعالان صنفی دانشجویان که قریب به یک دهه از تاریخ جنبش دانشجویی را به کوشش در راه برابری و آزادی بدل ساخته ایم، ما که رهایی دانشگاه را جز با گشوده شدن دروازه‌های فولادین آن به روی تمامی زحمتکشان و فرودستان ناممکن می دانیم و این رهایی را جز در پیوند آن با مبارزات مادران و پدران کارگر، معلم، کشاورز و بیکارمان در تحقق رفاه و آسودگیشان ناچیز و ناشدنی میشماریم، نیک میدانیم جهانِ ورایِ حصار دانشگاه از تعارض منافع صاحبان قدرت و زحمت کشان، درگیر نزاعی سخت و حقیقی است ادامه مطلب »

بیانیه ١۶٠ وکیل دادگستری

در اعتراض به خشونت و سرکوب معترضان در اعتراضات آبان

در پی اعتراضات سراسری آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین، ١۶٠ وکیل دادگستری طی بیانیه‌ای خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، ضمن انتقاد از خشونت و سرکوب معترضان و یادآوری حقوق قانونی شهروندان معترض آمادگی خود را جهت تضمین حق دفاع دستگیرشدگان اعلام کردند ادامه مطلب »

ستارگان فوتبال زنان سودان چگونه زندگی می‌کنند؟ (+عکس)

در ماه‌های قبل، زنان سودان در خط مقدم اعتراضات ضد بشیر بودند. آنها خشم خود را نسبت به سنت‌های مردسالارانه و قوانین محدود کننده نقش زنان در جامعه سودان ابراز کردند. چند ماه پس از تشکیل اولین لیگ فوتبال زنان در سودان، ستاره‌های  فوتبال این کشور از زندگی خود به عنوان یک فوتبالیست می‌گویند. آنها به نماد حقوق برابر با مردان تبدیل شده‌اند و تحسین می‌شوند

تجمع اعتراضی کارکنان بیمارستان الزهرا در اصفهان

کارانه و حق اضافه‌کاری حدود سه هزار و ۵۰۰ کارمند و کارگر خدماتی و درمانی بیمارستان الزهراء اصفهان از ۹ ماه پیش پرداخت نشده است. از دو ماه پیش وعده نهار آن‌ها نیز حذف شده است. مسئولان بیمارستان شرکت‌های بیمه را مقصر اعلام کردند. کارکنان بیمارستان در واکنش دست به اعتراض زده اند ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی