امروز:   فروردین ۱۴, ۱۳۹۹    
فيسبوک
ژانویه 2020
د س چ پ ج ش ی
« دسامبر   فوریه »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
آخرین نوشته ها

Archive for بهمن ۶ام, ۱۳۹۸

بررسی مجموعه شعر «سردم نبود» نوشته پگاه احمدی

شعر پگاه احمدی بر دو محور زمان و مکان می‌چرخد او مجموعه ای از زمان‌ها ومکان‌ها را به هم ارتباط می‌دهد اما این بازگویی زمانی ومکانی بیشتار شبیه واگویی جریان سیلان ذهن است روایتی پارانویا که چند معنایی و عمیق است. او توانسته به شکلی روایی بیان نماید و این اجرایی روایی را در بعضی شعرها با زبانی پیچیده وچند آوایی به نمایش بگذارد مانند پرفومنسی پرحرکت، در ظرف‌های زمانی و مکانی ایده‌ای که به خوبی به نمایش در آمده است ادامه مطلب »

سیل سال‌ها است که بلوچستان را با خود برده است

بلوچستان قلب بزرگ و مهجور ایران است. سال‌ها است نگاه امنیتی به این استان از یک سو محرومیت و تبعیض را به این مناطق تحمیل کرده است و از سوی دیگر مانع آمد و شد و نزدیکی این مناطق با دیگر بخش‌های کشور شده است. نشانه‌های مهمی وجود دارد که تبعیض مبتنی بر دین را در این مناطق تأیید می‌کند و از سوی دیگر ناخودآگاه عاملی شده است بر رواج بنیادگرایی دینی در این مناطق و بنیادگرایی همچون همه جای جهان بیشترین ضربه و آسیب را به زنان می‌زند ادامه مطلب »

ولشدگان له شده

مرگ خاموش عده ای بینوا که هم جسمشان له شد و هم خبرشان زیر دهها خبر جذاب تر و پرسودتر دفن شد. انگار برای هیچ کس صرف نداشت که به این له شدگان بپردازد. اینطرفی ها لابد گفتند به ما چه! می خواستند دنبال جنازه راه نیفتند. مگر کور بودند و ندیدند که شلوغ است. آن طرفی ها هم گفتند، همه به قربان قاسم شدند! مبارکشان باد، عوضش جمعیت باشکوهی بود ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی