امروز:   فروردین ۱۶, ۱۳۹۹    
فيسبوک
فوریه 2020
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه   مارس »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
آخرین نوشته ها

Archive for بهمن ۲۸ام, ۱۳۹۸

بیانیه زندانیان سیاسی زن زندان اوین

برماست که انتخاباتشان را برای خودشان بگذاریم و در میدان واقعی انتخابات مردمی باقی بمانیم
🔸 ۴۱ سال است که با تکرار کلمه ” انتخابات” سعی دارند حکومت سراسر استبدادی شان را دموکراتیک نشان دهند. حال آنکه از همان روزهای نخست، آزادی مردم و درپی‌اش آرای آنها به یغما رفت.🔸از همان روز که به جای مجلس موسسان با انتخابات آزاد مردم ایران، مجلس خبرگان برای تشکیل و حفاظت از سلطنت مطلقه‌ی دینی (ولایت فقیه) شکل گرفت حق حاکمیت و انتخاب مردم ایران غصب شد و به سرقت رفت ادامه مطلب »

برای بهاره هدایت که مقاومت او را می‌ستایم

بهاره را از سال ۸۴ می‌شناسم به عنوان دبیر کمیسیون زنان تحکیم وحدت. از همان روزهای اول آشنایی در نظرم بسیار محکم می‌نمود. آمده بود تا با فعالان حقوق زنان آشنا شود و به سرعت در میانشان جا باز کرد. کمیسیون به نظر من یکی از نهادهای مهمی بود که توانست بسیاری از مسائل دختران دانشجو را در میان جامعه گسترش دهد و پیوندی را میان جمعی از فعالان حقوق زنان و دانشجویان ایجاد کند که علی‌رغم عمر کوتاهش بسیار موثر بود. ادامه مطلب »

«قوه قضائیه را مسئول حفظ امنیت جانی و سلامت جسمی دخترم می‌دانم»

عذرا بازرگان، مادر نرگس محمدی زندانی محبوس در زندان زنجان، با انتشار نامه ای خطاب به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضائیه از وضعیت نگهداری این زندانی در زندان زنجان ابراز نگرانی کرده و قوه قضائیه را مسئول حفظ امنیت جانی و سلامت جسمی دخترش دانسته است. زندان زنجان، زندانیان جرائم مختلف به جز اتهامات عقیدتی دارد. کمترین تقاضای مادر نرگس محمدی  خواستار انتقال نرگس محمدی به زندان اوین است. ادامه مطلب »

شغل‌ها را زنانه، مردانه نکنیم

در کشور ما به تصور بسیاری، رانندگی هنوز کاری مردانه است. هنوز خیلی‌ها با دیدن زنی که تصادف کرده پوزخند می‌زنند یا احتیاط زنان در حین رانندگی را به سخره می‌گیرند. اینجا هنوز فکر می‌کنند زنی که کامیون یا اتوبوس میراند کار خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهد.بیش از ۲۰۰ زن در ایران راننده هستند اما هنوز برخورد مردم که با تعجب به ما نگاه می‌کنند برای ما جالب است

ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی