امروز:   فروردین ۱۶, ۱۳۹۹    
فيسبوک
فوریه 2020
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه   مارس »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
آخرین نوشته ها

Archive for اسفند ۱ام, ۱۳۹۸

نابرابری اقتصادی مسئله مبرم زنان است

شواهد نشان می ‌دهد که بین برابری جنسیتی و برابری اقتصادی در جامعه رابطه تنگاتنگی وجود دارد و وضع زنان در جوامعی که نابرابری اقتصادی بیشتری دارند، بسیار وخیم تر است . در تمامی دنیا، بخصوص در کشورهای در حال توسعه، ‌نابرابری های اقتصادی بر روی زنان در مقایسه با مردان بیشتر تاثیر گذار است و زندگی آنان را مختل می ‌کند.. رهایی زنان چه در کشور ما و چه در سایر نقاط دنیا از تبعیض جنسیتی در اقتصاد از طریق تشکل و مبارزه برای دستیابی به شناخت از ارزشمند بودن کار زنان و جایگاه به حق آنان در جامعه به دست میاید…/ ادامه مطلب »

افشای شکنجه های نیلوفر بیانی و سپیده کاشانی و نظر دادستانی

پس از افشاگری نیلوفر بیانی از آزارهای جنسی و روانی بازجویان، دادستانی تهران مسئله را با ادعای ضبط تصویری همه مراحل بازپرسی تکذیب کرد و طرح موضوع را با اتهام افکنی و اقدامات برنامه‌ریزی شده در آستانه انتخابات مرتبط دانست و ادعا کرد بحث شکنجه نیلوفر بیانی عملیات رسانه‌‌‌ای است.. وکیل سپیده کاشانی یکی دیگر از متهمان محیط زیستی، با اشاره به نامه های نیلوفر بیانی در مورد رفتارهای بازجویانش خبر داده که رفتارهایی مشابه، با موکل او نیز صورت گرفته است…/ ادامه مطلب »

شیرین عبادی ؛ دولت ایران برای پیشگیری از شیوع «ویروس کرونا» قصور کرده است

فوت دو بیمار مبتلا به ویرووس کرونا موجی از نگرانی در ایران ایجاد کرده است. مردم حق دارند نگران شوند زیرا اعتمادی به مدیران کشور برای اولویت دادن به وضعیت سلامتی و بهداشت آنها داده نشده است. خبرها در شبکه‌های اجتماعی وجود خطر این بیماری در شهرهای مختلفی از جمله بابل، قزوین، شهریار، تبریز و … را نشان می‌دهد. همین پراکندگی مردم را بیشتر نگران می‌کند…/ ادامه مطلب »

بیانیه‌ی «دانشجویان متحد» پیرامون انتخابات مجلس یازدهم

در سال‌های اخیر سیاست‌های اقتصادی افسارگسیخته، طرد و حذف سیاسی و انواع تبعیض‌های فرهنگی و اجتماعی جان مردم را به لب رسانده است. این مردم اعتراض خود را به رساترین صورت در دی ماه ۹۶ و آبان و دی ۹۸ به گوش همگان رساندند؛ زنهار که مسخ‌شدگان در قدرت، مقابل خواسته‌های به حق مردم جز سرکوب هیچ پاسخی نداشتند. حال ما عزادار شهیدانمان، نگران یاران دربندمان و خشمگین از بحران‌های پیاپی، یگانه راه تغییر آینده را مقاومت علیه وضع موجود می‌دانیم، چراکه باور داریم ادامه‌ی روندهای فعلی جز تباهی حاصلی ندارد؛ تنها عمل امروزمان می‌تواند ضامن رهایی فردایمان…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی