امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for اسفند ۱۱ام, ۱۳۹۸

در حمایت از خانواده های زندانیان برای آزادی زندانیان

هفته گذشته تعدادی از خانواده‌های زندانیان سیاسی به خاطر شیوع کرونا خواستار آزادی زندانیان شدند. هم اکنون بیش از ۲۰۰۰ تن از فعالین سیاسی و اجتماعی و همراهان دلسوز درحمایت از خانواده های زندانیان , خواهان آزادی زندانیان بخاطر پیشگیری از ابتلای آنان به بیماری کرونا هستند ادامه مطلب »

زنان یهودی و فلسطینی به «جنگ گهواره­ ها» وارد می­ شوند

گرچه ممکن است زنان فلسطینی و زنان یهودی زهدان­های خود را در اختیار کشورهایشان گذاشته باشند، اما هر دو گروه با اهمیت بیشتری به ارزش­های سنتی فرهنگ­هایشان دلبستگی دارند. او نتیجه می­ گیرد: «در شرایط اجتماعی و سیاسی ناپایدار تنها چیزی که مردم را، صرف نظر از ملیتشان، با هم متحد می­ کند خانواده است ادامه مطلب »

مدال های قهرمانی ابزار بهره برداری ایدئولوژیک در ورزش زنان

جنسیت و ورزش یکی از عرصه های پژوهشی علوم انسانی از جمله جامعه شناسی و روان شناسی است. زنانگی و ورزش هر دو ساختارهای اجتماعی و رفتارهایی فرهنگی هستند که در بستر اجتماعی شکل می گیرند و به این عبارت ورزش زنان معنای زنانگی، قدرت، ظرافت زنانه را نه تنها وسعت بخشیده بلکه تعریف و بازتعریف می کند ادامه مطلب »

اعتراض زنان عراقی علیه «مقررات شرعی تظاهرات»

​​زنان عراقی به‌رغم مخالفت برخی رهبران مذهبی به خیابان‌ها آمده و در کار تظاهرات‌اند. مطالبات آن‌ها هم فقط خواسته‌های سیاسی و اقتصادی نیست، آن‌ها دنبال اهداف جنسیتی هم هستند. روز ۱۳ فوریه، زنان عراقی با لباس‌های بنفش و صورتی (دو رنگی که با فمینیسم و زن بودن پیوند دیرینه دارند) در خیابان‌های بغداد، نصیریه و برخی دیگر از شهرهای جنوب عراق آمدند و علیه تبعیض جنسیتی و بی‌حقوقی زنان عراق تجمع کرده و شعار سر دادند ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی