امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for اسفند ۱۳ام, ۱۳۹۸

برای نجات جان زندانیان فورا دست بکار شویم

با گسترش ویروس کرونا در سراسر ایران، عملا جامعه با فاجعه جدیدی روبرو شده است. بی توجهی عامدانه مسئولان به اخطارها و هشدارهای سازمان جهانی بهداشت، سبب شده که این ویروس خطرناک از کنترل خارج شود…خبرهای بشدت نگران کننده‌ای از سرایت ویروس کرونا به زندانها در سراسر کشور منتشر شده است و تاکنون تعدادی در زندان بزرگ تهران (فشافویه)، دستگرد اصفهان، رجایی کرج و قزل حصار مبتلا شده و آمار دقیقی از جانباختگان در دست نیست…/ ادامه مطلب »

۸ مارس ٩٨، فقر، زندان، کرونا

هشت مارس برای ما زنان هیچ‌گاه روز جشن و پایکوبی نبوده، بلکه همواره زمان اعتراض و مبارزه بوده است. ۸ مارس روز سرخی‌ست که به هیچ رنگ دیگری درنمی‌آید نه سبز، نه بنفش و نه سفید. ۸ مارس امسال بویژه در شرایطی از راه می‌رسد که خیابان‌ها هنوز از خون کشته‌شدگان آبان و دی گلگونند، خونی که بسادگی از تار و پود زخمی خیابان و یادهای خشمگین ما شسته نخواهد شد…/ ادامه مطلب »

زنان کارتن‌خواب در مسلخ کرونا

گروه‌هایی که در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، در شرایط بحرانی مانند شیوع ویروس کرونا بیشتر مورد تهدید قرار می‌گیرند. زنان معتاد کارتن‌خواب و کودکان زباله‌گرد و مانند آنها به دلیل فقر در بهداشت فردی و بهداشت محیطی از جمله همین گروه‌ها هستند. لزوم توجه به اقشار آسیب‌پذیر در شرایط بحرانی نیاز به خدمات ویژه‌ای دارد تا آنها را از مبتلا شدن به بیماری حفظ کند و هم دیگرانی را که با این افراد در ارتباط هستند از خطر ابتلا مصون بدارد…/ ادامه مطلب »

تعریف ایدئولوژیک زن در نگاه حاکمیت و اثر آن در ورزش زنان

راحله آسمانی، تکواندوکاری که به بلژیک پناهنده شد
حجاب اجباری، تبدیل به ستون فقرات گفتمان جمهوری اسلامی در عرصه اجتماعی شده است. اگر این چشم اسفندیار کور شود، ته مانده گفتمان جمهوری اسلامی، به طور اساسی تضعیف شده و این حکومت از لحاظ «نظام معنایی»، از درون تهی خواهد شد… / ادامه مطلب »

خوش بینی نابخردانه در بحران کرونا در ایران و فقدان آزادی رسانه‌

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران با صدور بیانیه‌ای ضمن اشاره به آسیب دیدن جامعه در سایه فقدان نظام رسانه‌ای آزاد در ایران، از افزایش گرایش مردم به پیگیری اخبار از رسانه‌های غیر‌رسمی به دلیل اعمال فشار و ایجاد محدودیت برای روزنامه‌نگاران و منابع خبری رسمی خبر داده است ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی