امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for اسفند ۱۵ام, ۱۳۹۸

پیامد برنامه تعدیل ساختاری بر امنیت شغلی پرستاران

درحالی‌که پرستاران برای مهار ویروس کرونا در خط مقدم مبارزه با این ویروس فداکارانه به‌کار مشغول هستند، رژیم ولایت‌ فقیه و کارگزارانش کماکان از برآوردن مطالبه‌های به‌حق آنان شانه خالی می‌کنند. رهبران تشکل‌های دست‌ساز رژیم (به‌خصوص تشکل ضدکارگری خانه کارگر و شوراهای اسلامی کار) در حمایت از ولی ‌فقیه سه هفته قبل از انتخابات نمایشی مجلس و به‌منظور گرم کردن تنور انتخابات بسیار فعال بودند و سخنرانی‌های فراوانی کردند… ادامه مطلب »

پدرسالاری و زندان‌های هند: فلاکت زندانیان زن هندی

موضوع زنان زندانی در هند؛ «مجرمیت» عنوانی است که با بدن زنان هندی در ارتباط است اگرچه ممکن است در نگاه اول چنین به نظر نرسد. مجرمیت شکلی از کجروی مردانه است که به نظر نمی‌آید زنان مطیع هندی مستعد ابتلا به آن باشند. اگر زنی دارای این کجروی مردانه باشد تحقیر و طرد می‌شود. …جرم را نباید در وضعیت سیاه و سفید دید بلکه باید آن را در یک محدوده خاکستری و با یک رویکرد جنسیتی و با در نظر گرفتن درهم‌تنیدگی‌های اجتماعی بررسی کرد… ادامه مطلب »

شبکه همبستگی: هشتم مارس، روز جهانی زن، بر همه مبارزان ضد تبعیض جنسیتی خجسته باد!

هشتم مارس، روز گرامی داشت و ارزیابی دستاوردهای زنان و مردان برابری‌طلبی است که برای جهانی بهتر و بدون تبعیض، در راستای آرمان‌های انسانی و حقوق بشری، در سراسر جهان مبارزه کرده و می‌کنند. هشتم مارس، روز جهانی تجدید پیمان زنان و مردانی است که پیوسته برای رسیدن به رهایی زنان، آفرینش شرایط برابر و شکوفایی استعدادهای آنان تلاش می‌کنند… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی