امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for اسفند ۱۶ام, ۱۳۹۸

از حق رای زنان تا حق زنان بر بدن خویش

تشکیلات دمکراتیک زنان ایران: ۸ مارس روز جهانی زنان فرخنده باد!

واقعیت این است که زنان در همه جا حضوری فعال دارند: در اعتراضات بازنشستگان، معلمان، پرستاران، مال باختگان و اعتراض به گرانی ها… و این حضور فعال آنان را به پیشگامان اعتراضات تبدیل کرده است که علیرغم سرکوب و فشارهای اجتماعی قرون وسطائی، آنان هم چنان در صفوف مقدم برای رهائی می رزمند . امروزه زندان ‌های ایران شاهد مقاومت زنانی است که در شکنجه ‌گاه ها حماسه می آفرینند…/ ادامه مطلب »

۸ مارس روز جهانی زن، بر زنان جویای عشق و برابری در ایران و جهان، خجسته باد!

«جوانه می‌زنم، به روی زخم بر تنم، فقط به حکم بودنم، که من زنم، زنم، زنم…» زنان مبارز ایرانی از همان ابتدای به قدرت رسیدن این حکومت زن ستیز،‌ با شناختی دقیق و شجاعتی کم نظیر در برابر تبعیض‌ها و نابرابری‌ها و بی‌عدالتی‌های این حکومت ایستادند و شعار دادند: «ما انقلاب نکردیم تا به عقب برگردیم». مبارزات ۶ روزه زنان از ۸ مارس ۱۳۵۷، نمونه بارزی از مقاومت و ایستادگی زنان شجاع ایرانی در برابر این حاکمان ظالم بود… ادامه مطلب »

خانواده فعالان محیط زیست زندانی خواستار اعطای مرخصی به آنان شدند

به دنبال اعلام خطر شیوع ویروس کرونا در زندان‌های ایران و در ادامه پیگیری‌های انجام شده از سوی خانواده زندانیان سیاسی برای نجات جان فعالان در بند، خانواده فعالان محیط زیست زندانی با ارسال نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه، از او خواستند در مورد اعطای مرخصی به این زندانیان اقدام کند… ادامه مطلب »

هجران مادران – آیا صدای ضجه‌های شبانه مادران زندانی را می‌شنوید؟

مادری، «امر مقدسی» که جمهوری اسلامی آن را به تمام زنان تحمیل می‌کند، همان حربه‌ای است که با آن مادران زندانی سیاسی را رنج مضاعف می‌دهد. چه شکنجه‌ای برای یک مادر تحمل‌ناپذیرتر است از هجران فرزندش و از آن دردناک‌تر، وقتی ممنوعیت ملاقات‌ با کودکان را ابزاری می‌کنند تا مادران زندانی را در زندان شکنجه مضاعف کنند… ادامه مطلب »

مکزیک:خشونت جنسی ابزار شکنجه‌ی زنان برای اعتراف‌گیری

گزارش بی‌سابقه‌ی سازمان عفو بین‌الملل از ۱۰۰ زن دستگیرشده در مکزیک حاکی از آن است که این زنان به‌طور معمول از سوی نیروهای امنیتی تحت آزار جنسی قرار می‌گیرند. این دست آزارها به منظور اعتراف‌گیری از این زنان و نیز اثبات این است که نیروهای امنیتی در حال مقابله با جرم‌های گسترده و سازمان‌دهی‌شده هستند. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی