امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۸

بیانیه اتحاد سراسری بازنشستگان ایران بمناسبت هشتم مارس روز جهانی زن

روز جهانی زن، روز رزم مشترک زنان کارگر و دیگر مبارزان علیه هرگونه تبعیض بویژه تبعیض جنسیتی گرامی بادزنان ایران نیز بیش از یک قرن است که مبارزه علیه نابرابری را دوشادوش زنان مبارز جهان پی می گیرند. در این راه با جهل و خرافه و فرهنگ واپس مانده فئودالی چه بسیار جنگیده و جان های عزیزی را از دست داده اند. این مبارزات سازمان نایافته زنان، از حدود ۸۰ سال پیش، توسط سوسیالیست‌ها شکل جدیدی یافت، تلاش متشکل زنان در سازمان‌های توده ای، نقش بسیار ارزنده ای در عمومی کردن مبارزه زنان علیه نابرابری و تبعیض داشت…/ ادامه مطلب »

کانون نویسندگان ایران «بزرگداشت هشتم مارس، روز جهانی زن»

بیش از یک سده از جهانی شدن هشتم مارس با عنوان «روز زن» می‌گذرد. روزی که نماد جنبش‌های مبارزاتی زنان برای برخوردار شدن از آزادی و حقوق برابر است. این جنبش‌ها، در اعتراض به دیدگاه‌ها و نهادهایی شکل گرفت که با در دست داشتن سرمایه، نیروی کار، ابزارهای تولید، قانونگذاری و قدرت سیاسی، به مردان به‌عنوان جنسیت فرادست رسمیت می‌بخشید و زنان را در اقشار فرودست جامعه جای می‌داد… ادامه مطلب »

عادی‌سازی از وضعیت تحمل‌پذیری بیماری در زندان‌ها

مورد سپیده فرهان، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین
در طول سالیان گذشته، زندانیان و متهمان (ازجمله موارد سیاسی و امنیتی) همواره از عدم احقاق حقوق قانونی و شکایات مطرح شده‌ی خود به‌دست مسئولین ذی‌ربط گفته‌اند. متهمان و زندانیانی که در صورت وجود بیماری و اختلال در روند سلامتی خود با بی‌توجهی ماموران و سازمان امور زندان‌ها مواجه می‌شوند. یکی از نمونه‌های چنین رویه‌ای، وضعیت جسمی «سپیده فرهان» از زنان سیاسی محبوس در زندان اوین است…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی