امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for اسفند ۲۰ام, ۱۳۹۸

شیرین عبادی: «وزارت اطلاعات قصد کشتن نرگس محمدی را دارد»

شرایط حبس «نرگس محمدی» چنان نگران‌کننده است که «شیرین عبادی» می‌گوید: من وزارت اطلاعات را متهم می‌کنم که قصد کشتن نرگس محمدی را دارد! می‌پرسید چگونه؟ برخلاف قانون او را به زندان زنجان تبعید کردند، در میان زندانیان عادی گذاشتند، زنان بی‌پناهی که خود قربانی اجتماعی هستند که جمهوری اسلامی ساخته است. با وعده اعطای مرخصی و تسهیلات کوچک دیگر، برخی از زندانیان را تحریک به آزار جسمی و روحی نرگس می‌کنند. قبلاً هم نرگس را به همین شیوه تنبیه کرده بودند که مبتلا به فلج ادواری عضلانی شد، تا جایی که… ادامه مطلب »

زنان در ایران با قدرت حاکم فاصله دارند

حضور فعال زنان در هر جامعه‌ای باعث پویایی آن جامعه می‌شود و بحران‌های جامعه را کمتر ‌می‌کند. چطور ممکن است یک کشور بدون زنان آگاه و فعال به توسعه پایدار برسد؟ زنی که در جامعه نقش‌های مختلفی را ایفا می‌کند چطور می‌تواند بپذیرد که کنار زده شود؟ گفتگوی مستقل آنلاین با «محترم رحمانی»، فعال سیاسی و فعال حوزه زنان… ادامه مطلب »

نگاهی به وضعیت زنان در ایران و جهان(۱)؛ نابرابری جنسیتی تا به کی؟

زنان در مقایسه با مردان کجا ایستاده‌اند؟ وضعیت زنان در زمینه برابری با مردان نسبت به گذشته چقدر پیشرفت کرده است؟ اصولا پیشرفت چیست و چگونه اندازه‌گیری می‌شود؟ آیا پیشرفت یک بعد دارد یا در ابعاد و زمینه‌های گوناگون تعریف می‌شود؟ زنان ایران نسبت به زنان جهان کجا ایستاده‌اند؟ مردان ایران نسبت به دیگر انسان‌های دنیا کجا ایستاده‌اند؟ در چه زمینه‌هایی پیشرفت داشته‌ایم و در چه زمینه‌هایی عقب مانده‌ایم؟ دیگر کشورها چه وضعیتی دارند؟ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی