امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for اسفند ۲۱ام, ۱۳۹۸

پروپاگاندا با ماسک و دستکش

مقابله «هیاتی» با کرونا؛ آخرین رقم مبتلایان به کرونا در ایران ۸۰۴۲ نفر و قربانیان ۲۹۱ نفر اعلام شده است. داروخانه‌ها خالی از مواد ضدعفونی و ماسک هستند، اما در مقابل هیات‌های مذهبی این اقلام را رایگان در میان بعضی از مردم توزیع می‌کنند. عده‌ای از مردم تعداد زیادی ماسک و ماده ضدعفونی در منزل دارند و عده‌ای دیگر برای تهیه آنها به ده‌ها داروخانه مراجعه می‌کنند؛ این جلوه‌ای از نحوه مدیریت هیاتی در تمام امور ایران است که در بحران‌ها آشکار می‌شود. در این میان آنچه بیش از هر چیز خودنمایی می‌کند فقدان مدیریت دولتی است… ادامه مطلب »

کرونا؛ کدام‌ گروه‌ها بیشتر در خطرند؟ آمارها چه می‌گویند؟

defaultکرونا فرقی بین زن و مرد و کودک و نوجوان نمی‌گذارد. اما تأثیر بیماری بسیار متفاوت است؛ در کودکان خفیف و در مسن‌ها شدید. سن، جنسیت و پیش‌زمینه بیماری‌های دیگر عوامل تعیین‌کننده در شدت خطر کرونا برای بیمار به شمار می‌روند. در چین، برای مثال نرخ مرگ و میر در مبتلایان تا ۴۰ سال ۰/۲درصد و در رده‌ی سنی ۷۰ تا ۷۹ سال ۸ درصد است. در سنین بالای ۸۰ سال این نرخ به ۸ / ۱۴ درصد می‌رسد. ویروس کرونا در هفته‌های آینده به سرعت گسترش پیدا خواهد کرد… ادامه مطلب »

پرستارانی که با کرونا می‌جنگند چه مطالباتی دارند؟

Quellbild anzeigenنامه خانه پرستار به رئیس جمهور: «…قبل از این هم بارها و بارها خسران کمبود شدید نیروی پرستاری را هشدار داده بودیم، …تبعیض‌های همه‌جانبه و بی‌عدالتی‌های جاری در نظام سلامت را فریاد زده بودیم، عدم رضایت جامعه پرستاری از عملکرد مسئولین وزرات بهداشت را منتقل نموده بودیم، عدم اجرای قوانین حتی مصوبات مجلس را در حوزه پرستاری بارها منعکس نموده و اینها را به‌عنوان موانع خدمتی جامعه پرستاری کشور در چند نامه به حضرتعالی تقدیم داشته بودیم ولی افسوس از کمترین توجهی!»…  ادامه مطلب »

گزارشی از زنان زندانی در زندان‌های ایران

در دو سال اخیر شمار زنان زندانی سیاسی افزایش چشمگیری داشته است. زنانی که دوران محکومیت و بازداشت موقت خود را می‌گذرانند و تعدادی نیز با پرونده‌های باز و با قرار وثیقه بیرون از زندان هستند و برخی با محکومیت قطعی در انتظار اجرای حکم هستند. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی