امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۸

آیا کرونا ویروسی «عادل» است؟ خیابان‌خواب‌ها، کودکان کار و حاشیه‌نشینان در روزگار کرونا

این روزها در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها مکررا از مردم خواسته می‌شود در خانه بمانند و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند، و کسانی که به هر دلیلی به توصیه‌ها عمل نمی‌کنند و اوقاتشان را در خیابان یا مراکز خرید می‌گذرانند، سرزنش می‏‌شوند. اما به نظر می‌آید در این میان گروه بزرگی از مردم که نه خانه‌ای برای ماندن دارند و نه امکانی برای رعایت موارد بهداشتی، بطور کل نادیده گرفته می‌شوند..« ما وقتی وارد محلی می‌شویم که طرف دو روز است غذا نخورده، نیاز اولیه‌اش غذا است. وقتی مایع ضدعفونی می‌دهم که دستش را اول تمیز کند، آنقدر گرسنه است که اول نیاز دارد غذا بخورد»… »./ ادامه مطلب »

جنگ در رمان های زنان ایرانی و غیرایرانی

ادبیات ، به شکلی بیان زیبای مفاهیم ذهنی و احساسهای درونی واندیشه های بشری است ، در قالب نافذ و گیرا و چون از زیبایی برخوردار است مردم را به سوی خود جذب می کند و با زندگی عجین می شود. ادبیات هنر آفرینندگی است و جنگ را با همه ابعادش می تواند به تصویر بکشد…/ ادامه مطلب »

تعقیب قضایی منتشرکننده فیلم ضرب و شتم یک زن توسط «آمر به معروف»

طی روزهای اخیر انتشار ویدئویی در شبکه های اجتماعی با واکنش مردم در داخل و خارج از کشور روبرو شد که گفته می شود در آن فردی به بهانه «نهی از منکر» زن جوانی را به دلیل شیوه پوشش مورد ضرب و شتم قرار می دهد. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری، با اشاره به این کلیپ اعلام کرد شخصی که این فیلم را منتشر کرده تحت تعقیب قضایی است و تحقیقات تکمیلی در خصوص انتشار این کلیپ در فضای مجازی توسط پلیس فتا انجام خواهد شد…/ ادامه مطلب »

تایوان چگونه شمار مبتلایان به کرونا را چنین پایین نگاه داشت؟

با وجود نزدیکی تایوان به چین، موارد ابتلا به کووید- ۱۹ در این کشور، کمتر از ۵۰ مورد گزارش شده است. با فراگیری این بیماری از ماه ژانویه، تعدادی از کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند تایوان بیشترین تعداد موارد ابتلا در خارج از چین را به خود ببیند ولی این اتفاق رخ نداد. تایوان چگونه موفق شد با کرونا مقابله کند؟ پاسخ این است: شناسایی سریع ویروس، اقدام به‌موقع دولت و همکاری مردم. ../ ادامه مطلب »

کرونا و دست‌های خالی کارگران روزمزد

فروشندگان خرده‌پا، تولید کنندگان خانگی مواد غذایی، پرستاران خانگی سالمندان، نظافت‌چی‌ها، خدمتکاران پاره وقت، شاگردان دوزندگی‌ها و آرایشگاه‌ها، دستفروشان مترو … در زمره مشاغل غیررسمی دسته بندی می‌شوند؛ نیرویی که خویش‌فرما خوانده می‌شود و زیر چتر بیمه، مزایای قانونی یا قرارداد نیست. طبق داده‌های مرکز عالی پژوهش‌های سازمان تامین اجتماعی، حدود سه میلیون زن در مشاغل غیررسمی و غیراستخدامی کار می‌کنند…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی