امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for اسفند ۲۶ام, ۱۳۹۸

بیانیه نسرین ستوده و اعلام آغاز اعتصاب غذا

در اعتراض به جلوگیری از آزادی زندانیان سیاسی

در میانه‌ی بحرانی که جهان و ایران را در بر گرفته است، همان نهادهای نظامی و اطلاعاتی که با تحمیل مدیریت‌های ستیزه‌جویانه‌شان امنیت کشور را برهم زده‌اند؛ همچنان بر ادامه حبس زندانیان سیاسی در شرایط پرمخاطره کنونی اصرار می‌ورزند تا فاجعه هر چه عمیق‌تر و گسترده‌تر گردد و طوفان این ویروس کشنده زندانیان سیاسی و یا خانواده‌های آنان را از بین ببرد. ادامه مطلب »

فریبرز رئیس‌دانا اقتصاد دان درگذشت

نان و شوربایی به تساوی به یاد و احترام فریبرز رئیس دانا
صبح دوشنبه ۲۶ اسفند قلب فریبرز رئیس‌دانا پس از شش روز جدال با مرگ از تپش بازایستاد.شش روز پیش رئیس‌دانا مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان تهرانپارس بستری شد اما مراقبت‌های کادر درمانی نتوانست جلوی مرگ را بگیرد. از او ۱۵ اثر و بسیار مقاله منتشر شده است.” پول و تورم”، “کم‌توسعگی اجتماعی – اقتصادی”،” اقتصاد سیاسی توسعه”،” دموکراسی در برابر بی‌عدالتی”، . . . عناوین برخی از کتاب‌های او است. ادامه مطلب »

همیاری زنان برای مبارزه با ابولا

قبل از این روزگار کرونایی، اپیدمی ویروس ابولا را در بازه‌ی زمانی سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ داشتیم. ابولا هرچند که مدام تیتر خبرهای اصلی بود، اما هیچ‌وقت این‌چنین «تنها خبر مهم روز» نشد. دلیل‌اش ساده است: ابولا به همه‌ی کشورهای جهان سرایت نکرد، مرکز اصلی‌اش کشورهای آفریقایی و به‌ویژه غرب آفریقا بود و در چندین کشور مشخص به بحران جدی و روزمره تبدیل شد. زنان، نقشی کلیدی در تلاش‌ها علیه گسترش ابولا، آموزش شهروندان و آگاهی‌رسانی، رسیدگی و درمان مبتلایان، تدفین درگذشته‌ها و هر تلاش در این ۳ سال پر هراس داشتند ادامه مطلب »

بیانیه ۷۰۰ فعال اجتماعی در باره توقف جمع آوری کودکان

در پی شرایط اضطراری( شیوع کرونا) طرح های شکست خورده را اجرایی نکنید
جمعی از فعالان اجتماعی و رسانه‌ای، پژوهشگران، دانشجویان و هنرمندان کشور طی بیانیه‌ای خطاب به وزیر کشور نسبت به طرح جمع‌آوری ضربتی کودکان کار و رد مرز کودکان افغانستانی که در پی شیوع کرونا مجدداً در دستور کار قرار گرفته، واکنش نشان دادند.طرح‌هایی که هدف اصلی آن رویت‌ناپذیر کردن کودکان در به وضعیت ناگوار این کودکان، ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی