امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for اسفند ۲۷ام, ۱۳۹۸

برگزاری مراسم روز جهانی زن در لندن

لندن امسال هم شاهد کوشش سازمان‌های دموکراتیک و ترقی‌خواه زنان از کشورهای مختلف جهان برای برگزاری موفق جشن روز جهانی زن به‌مناسبت فرارسیدن ۸ مارس بود. نماینده تشکیلات دمکراتیک زنان ایران در پیام خود در این مراسم، پس از تبریک به‌مناسبت فرارسیدن روز جهانی زن، به تاریخچه بزرگداشت روز جهانی زن در ایران پرداخت و گفت: “زنان ایرانی نخستین بار در سال ۱۳۰۰، روز هشتم مارس را در شهر رشت در شمال ایران از طریق انجمن‌های زنان که از حزب کمونیست ایران آن زمان الهام می‌گرفتند، جشن گرفتند. با بنیانگذاری حزب توده ایران و تأسیس تشکیلات دمکراتیک زنان ایران، مراسم بزرگداشت این روز به‌صورت مرتب از آن تاریخ تا کنون برگزار شده است… ادامه مطلب »

پیشنهادی به آموزگاران و نهادهای صنفی معلمان

بحران کرونا؛ فرصتی ناخواسته برای برابری آموزشی؛ روزهای غریبی را می‌گذرانیم. معلوم نیست تا چند ماه دیگر کدام‌یک از ما زنده باشیم. معلوم نیست اوضاع کشور بعد از عبور از بحران بیماری کرونا چگونه باشد. کشاکشی سریع در جریان است که در آن گویی به واسطه این بیماری واگیردار بخش بزرگی از تضادهای جامعه ایرانی هم‌زمان با هم روی نموده‌اند؛ به روشنی می‌بینیم که به موازات نبرد نابرابر میان تن‌ها و بیماری، نبردی میان جهل ضخیم و علم نحیف، میان دروغ‌پروری و حقیقت‌جویی و میان فداکاری و سودجویی در جریان است که هر کدام بازیگران خود را دارند… ادامه مطلب »

چهار فعال حقوق زنان جهت تحمل حبس احضار شدند

ناهید شقاقی، اکرم نصیریان، مریم محمدی و اسرین درکاله چهار فعال حقوق زنان طی احضاریه‌ای جهت اجرای حکم حبس فراخوانده شدند. این فعالان پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران مجموعا به ۱۶ سال و هشت ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۳ سال حبس تعزیری در خصوص هر یک از آنها قابل اجرا بود. این حکم نهایتا با عدم اعتراض به رای صادره برای هر یک با ۹ ماه کاهش به دو سال و سه ماه حبس تعزیری تقلیل یافت… ادامه مطلب »

ما شهری امن می‌خواهیم

گزارشی از فعالیت‌های میدانی همراهان دیده‌بان آزار در تهران؛ ماجرای ورود ما به کارزار مقابله با آزارهای خیابانی از راه‌اندازی یک بازارچه خیریه با همکاری نوجوانان دختر و پسر محله‌مان آغاز شد. سپس در یک دورهمی با جوانان و چگونگی صرف درآمد حاصله به این نتیجه رسیدیم که به رفع نابرابری‌های جنسیتی که براثر آموزش‌ها رسمی مدارس منجر به شکل‌گیری کلیشه‌های جنسیتی در ذهن نوجوانان می‌شود بپردازیم. سپس با درمیان گذاشتن تجربه‌هایمان و حس بد دخترها از تجربه آزارهای خیابانی ما را برآن داشت تا در راستای آگاهی بخشی و فرهنگ سازی پیرامون آزارهای خیابانی تلاش کنیم…

ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی