امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۸

بیانیه‌ی کانون نویسندگان ایران درباره‌ی درگذشت فریبرز رئیس‌دانا

Quellbild anzeigenفریبرز رئیس‌دانا نویسنده‌ای آزادی‌خواه، روشنفکری متعهد و برابری‌‌طلب، اقتصاددانی پرآوازه، صدای بی‌صدایان و زبان گویای کارگران و فرودستان و مدافع سرسخت آزادی اندیشه و بیان بی‌هیچ حصر و استثنا بود. دارای شخصیتی ممتاز و چند وجهی بود و هم‌زمان در عرصه‌های مختلف فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی حضور هم‌زمان و مداوم داشت. فعالان کارگری، کنشگران محیط زیست و فعالان حوزه‌ی زنان از یاری‌اش برخوردار بودند، پژوهشگران حوزه‌های مختلف علوم اجتماعی از دانش و بینش او بهره می‌بردند و شاعران و نویسندگان آرای انتقادی او را ارج می‌نهادند… ادامه مطلب »

سازمان بهزیستی: امکان جمع‌آوری کودکان کار وجود ندارد

Quellbild anzeigenدر پی شیوع بیماری کووید ۱۹ در ایران، وزارت کشور از تصویب و اجرای «طرح جمع‌آوری ضربتی کودکان کار و رد مرز کودکان افغانستانی» خبر داد. این طرح با اعتراض فعالان حقوق کودک و فعالان اجتماعی روبرو شد. معاون سازمان بهزیستی هم می‌گوید این طرح ممکن است به انتقال بیشتر بیماری بیانجامد و قابل اجرا نیست… ادامه مطلب »

دست‌چین زندانیان سیاسی در ایران برای مرخصی با وجود خطر کرونا

Vogel auf Stacheldraht (picture-alliance/chromorange/M. Schroeder)با وجود آزادی تعداد انگشت‌شماری از زندانیان سیاسی و فعالان کارگری در سایه ترس از ابتلا به کرونا، خانواده‌های زندانیان سیاسی و عقیدتی هنوز چشم انتظار آزادی و مرخص شدن عزیزان خود هستند. علی‌رغم ادعای مقامات قوه قضائیه، عفو زندانیان شامل حال بسیاری از زندانیان نشده است… ادامه مطلب »

«حکومت افغانستان دغدغه حفظ حقوق زنان را ندارد»

مطالبات زنان افغانستان در جریان مذاکرات صلح با طالبان یکی از موضوع‌های مهم برای جامعه افغانستان است که تا به حال توجه جدی دولت افغانستان را به خود جلب نکرده. بحران سیاسی در دولت افغانستان پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری که همچون دوره قبلی به دو دستگی اجتماعی و سیاسی انجامید، مهم‌ترین موضوع بحث در جامعه است. زنان که نیمی از جامعه افغانستان‌اند اما در این گفت‌وگوها حضور چشمگیری ندارند و به‌علاوه، مسایل زنان و حقوق شهروندی آنها به موضوعی ثانوی تبدیل شده است… ادامه مطلب »

گزارشی کوتاه از بند زنان زندان اوین

…این سوی دیوار، در شرایط کنونی برای ما زنان زندانی نه آزادی موقت یا مرخصی بلکه برزخی جهنمی است پر از نگرانی برای سلامت و جان همبندی‌هایمان و دیگر زندانیان، همچنین خشم و نفرت نسبت به تبعیض و ظلمی آشکار که گویی به وضوح اعلام می‌کند جان یک عده ارزش ندارد و رنگ خون‌ها حتی در مرخص کردن در این شرایط باهم فرق می‌کند… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی