امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for اسفند ۲۹ام, ۱۳۹۸

نوروز تان فرخنده باد !

سایت مازنان آمدن بهار و فرارسیدن نوروز باستانی ۱۳۹۹ را به همه تهنیت می‌گوید. سالی که پشت سر گذاشتیم، سال دردها و رنج‌های بیشتر زحمتکشان بود همراه با کوچک‌تر شدن سفره‌های آنان و در نتیجه بالا رفتن آمار کودکان کار، سال کشتار وحشیانه مردم در خیابان‌ها و نیز شلیک به هواپیمای مسافربری، سال پرشدن بیشتر زندان‌ها به‎ویژه با زنان زندانی سیاسی، سال سیل… و روزهای پایانی سال شاهد از دست دادن جان‌های فراوانی بوده‌اند که به‌خاطر بی‌کفایتی رژیم و عدم مدیریت صحیح در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، جان باخته‌اند و این فاجعه به‌ویژه جان زندانیان در زندان‌های ایران را نیز تهدید می‌کند.
با امید به این‌که سال جدید، سال پیروزی نبرد مشترک مردم میهن ما علیه جنگ، علیه رژیم استبدادی و زن‌ستیز ولایت فقیه و آزادی همه زندانیان سیاسی، به‌ویژه سالی پربار برای زنان میهن ما درراستای گسستن زنجیرهای تبعیض و خشونت باشد.

مازنان – نوروز ۱۳۹۹

سپاس از کادردرمان در روزهای سخت کرونایی : در آلمان و اول فروردین در ایران+ ویدیو

«برای هم باشیم، با وجود این که مجبوریم از هم دوری کنیم»؛ این فراخوانی است که در روزهای سخت شیوع کرونا در آلمان به گوش می‌رسد.. شیرین عبادی، فعال حقوق بشر و برنده جایزه نوبل صلح نیز فراخوانی را به منظور قدردانی از کادر پزشکی که در صف اول مقابله با ویروس کرونا هستند، منتشر کرده است. این حقوقدان از مردم ایران دعوت کرده تا ساعت ۷ شب جمعه اول فروردین به مدت یک دقیقه کف بزنند…/ ادامه مطلب »

مرخصی‌های نامحدود برای مفسدان اقتصادی

بیژن قاسم‌زاده٬ بازپرس دادسرای ویژه رسانه هفته پیش با قرار وثیقه ۳۰ میلیاردی آزاد شد. در حالی که بخش زیادی از زندانیان سیاسی از مرخصی وعده‌ داده شده به دلیل شیوع کرونا برخوردار نشدند٬ زندانیان «فساد اقتصادی» مدتهاست که در مرخصی به سر می‌برند..برخی اعضای خانواده زندانیان سیاسی با صدور بیانیه‌ای وضعیت بهداشت و اخبار مربوط به شیوع کرونا در زندان را «نگران‌کننده» خوانده و خواستار «آزادی یا حداقل مرخصی قابل قبول زندانیان تا پایان دوران بحران» شده‌اند…/ ادامه مطلب »

زندانیان عقیدنی و سیاسی همچنان در زندانند

زندانیانی مانند نسرین ستوده، وکیل دادگستری، آتنا دائمی، فعال مدنی، منیره عرب‌شاهی، صبا کردافشاری از فعالان زنان و مخالف حجاب اجباری، مریم اکبری منفرد، از زندانیان سیاسی قدیمی، ارس امیری، که به اتهام جاسوسی برای بریتیش کانسیل در زندان است، نیلوفر بیانی و سپیده کاشانی از فعالان محیط زیست هیچ‌کدام با درخواست مرخصی‌شان موافقت نشده است…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی