امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for فروردین ۲ام, ۱۳۹۹

تداوم اعتصاب سهیل عربی در زندان تهران بزرگ

سهیل عربی، زندانی عقیدتی در زندان تهران بزرگ در ششمین روز از اعتصاب خود به سر می‌برد. این فعال مدنی زندانی در اعتراض به شرایط نامساعد زندان و تداوم حبس خود از روز دوشنبه ۲۶ اسفندماه اعتصاب کرده است. آقای عربی با افت شدید قندخون در خطر جدی قرار گرفته است. وی علیرغم درد شدید ناشی از “ترومای بلانت” و ایجاد عفونت در بدن، از اعزام به بیمارستان و طی مراحل درمان محروم مانده است. او در حال حاضر با توجه به صدمه فیزیکی و درد شدید نیازمند رسیدگی درمانی و انجام عمل جراحی است…/ ادامه مطلب »

نوروز در ایران با میزبانی ویروس کرونا و کارزار «در خانه می‌مانیم» آغاز شد

مقارن شدن نوروز امسال با گسترش شیوع ویروس کرونا و آمار روز افزون مرگ و میر ناشی از این بیماری در ایران، باعث شده است تا شمار قابل توجهی از شهروندان ایرانی، این جشن سنتی را در قرنطینۀ خانگی برگزار کنند و با راه اندازی کارزارهایی چون «در خانه می‌مانیم» و «نه به سفر نوروزی»، هموطنان خود را به ماندن در خانه و اجتناب از دید و بازدید و سفرهای نوروزی دعوت کنند…عکس : بیمارستان رازی در رشت کنار هفت سین برای تحویل سال/ ادامه مطلب »

اپیدمی واقعی نابرابری است

در دوران شیوع بیماری‌ها، رابطه عدالت اجتماعی و حوزه سلامت بیشتر از هر زمانی باید مورد توجه قرار بگیرد. پیامدهای نابرابری در روزهایی که شیوع بیماری‌های واگیردار ریتم زندگی‌ها را هم مختل می‌کند، چیست؟..
جهانی‌سازی و پیامدهای آن در اقتصادهای توسعه‌یافته و در حال توسعه، نابرابری اجتماعی و نابرابری در حوزه سلامت را به اوج خود می‌رساند و شیوه‌هایی را که دولت‌ها به کمک آن می‌توانند به این نابرابری‌ها پاسخ دهند کاهش می‌دهد…/ ادامه مطلب »

روزهای سخت پرستاران!

این روزها پرستاران روزهای سختی را می‌گذرانند چراکه همه اقدامات و اعمال بیماران مشکوک و یا مبتلا به ویروس کرونا از صفرتا صد به عهده پرستاران است. به تمام سفیدپوشان و مدافعان سلامت کشور خسته نباشید می‌گویم احساس خوبی دارم از اینکه در این برهه حساس برای سلامت بیماران تلاش می‌کنم و تمام تلاش من و همکاران این است که هر چه سریع‌تر شاهد ریشه‌کنی این ویروس از کشورمان باشیم…/ ادامه مطلب »

بیانیه بیش از ۶۰۰ تن ازفعالان صنفی و مدنی در اعتراض به عدم آزادی و مرخصی زندانیان

این چندمین بار است که مسئولان قضایی می‌خواهند با صدور دستور و بخشنامه، خود را ناجی و حامی مظلومان نشان دهند اما در عمل شاهد آن هستیم که این بازی‌های رسانه‌ای خروجی‌اش به مرخصی رفتن زندانیان امنیتی حکومتی است.. خانه نشینی ما به خاطر کرونا به معنای انفعال و تن دادن به ظلم نیست : بیانیه جمعی از فعالان خانه نشینی ما به خاطر کرونا به معنای انفعال و تن دادن به ظلم نیست…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی