امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for فروردین ۳ام, ۱۳۹۹

سیل در جنوب ایران: دست‌کم سه تن کشته شدند

شامگاه شنبه دوم فروردین بارش باران در برخی مناطق جنوب و جنوب شرق ایران شدت گرفت. تا عصر یکشنبه مرگ دست‌کم سه تن بر اثر سیلاب تایید شد. سه تن نیز مصدوم شدند.یک زن و یک کودک پنج ساله در بندرعباس و یک تن در لارستان استان فارس در مسیر سیل قرار گرفتند و جان دادند. سه تن هم در بندر کنگان و داراب مصدوم شدند. چندین راه ارتباطی نیز قطع شده است ادامه مطلب »

تفکیک جنسیتی و تبعیض علیه زنان دانشجو

 حضور زنان در دانشگاه‌ها در چند دهه اخیر در سراسر جهان افزایش چشمگیری داشته چنانکه در حال حاضر در کشورهایی چون ایران، سریلانکا، کوبا، آرژانتین، جامائیکا، تونس و قرقیزستان تعداد دانشجویان زن از دانشجویان مرد بیشتر است. باوجود افزایش حضور زنان در دانشگاه‌ها همچنان دانشگاه به مثابه بخشی از حوزه عمومی بستر بروز انواع مختلف تبعیض‌های جنسیتی و آزارهای جنسی است. این وضعیت در کشورهایی چون ایران به دلیل قوانین تبعیض‌آمیز، سیاست‌های مردسالارانه حاکمیت و  تبعیض‌های سیستماتیک تشدید می‌‌شود ادامه مطلب »

آیا مسئولان درخواهند یافت؟

رد کردن هر کمکی ولو بتواند فقط جان یک بیمار ایرانی را نجات دهد بی مسئولیتی در قبال حفظ جان شهروندان است.مسئله ی ویروس کرونا یک مسئله ی سیاسی نیست و نباید با آن سیاسی برخورد کرد و به این دلیل کمک امریکا را رد کرد. اعتراض من به این موضع مسئولان جمهوری اسلامی نه فقط به دلیل نیاز بیماران به امکانات پزشکی، بلکه به طرز اندیشه ی مسئولان کشورمان است که سطح اختلافات و مناقشات سیاسی با دیگر کشورها از جمله امریکا را به سطح اختلاف و دعوای شخصی تنزل می دهند؛ گویا سران دو حکومت با یکدیگر دعوا دارند ادامه مطلب »

دنیا به فمینیسم نیاز دارد ،خاورمیانه بیشتر

در این سالنامه سری به افغانستان زده ایم، به امریکای لاتین،ایران و همچنین باروری زنان مهاجر در ایران،نگاهی به بازنمایی معاصر از بدن زنان کرده ایم، ادبیات و هنر زنان سایر بخش های سالنامه هستند.digari yearly📌 ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی