امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for فروردین ۴ام, ۱۳۹۹

به آزار قضایی مدافع حقوق بشر نرگس محمدی پایان دهید و او را آزاد کنید

برنامه نظارت با ابراز نگرانی شدید از تداوم آزار قضایی نرگس محمدی در زندان از دولت‌‌مردان ایران خواست تا او را فوری و بدون قید و شرط آزاد کنند.خانم نرگس محمدی که حکم ۱۶ سال زندان خود را در زندان زنجان می‌گذراند، دچار بیماری‌های جدی از جمله فلج عضلانی و آمبولی ریوی است. وضعیت سلامتی او در اثر سر باززدن دولت‌مردان از ارائه‌ی مراقبت مناسب پزشکی در داخل یا خارج از زندان بدتر می‌شود. ادامه مطلب »

قرنطینه در دوران شیوع کرونا؛ چگونه آسیب روانی را به حداقل برسانیم؟

یکی از راه های مقابله با آسیب های روانی دوران قرنطینه و کاهش روابط اجتماعی می تواند پناه بردن به سرگرمی های مختلف از جمله تماشای فیلم و سریال، کتاب خواندن و موسیقی گوش دادن باشد. متخصصان اعصاب و روان بر لزوم فعالیت فکری افراد برای مقابله با آسیب های روانی دوران قرنطینه و شیوع ویروس جدید کرونا تاکید می کنند ادامه مطلب »

در اعتراض به واکنش بولسونارو به کرونا

قاشق‌زنی اعتراضی برزیلی‌ها
شهروندان برزیلی شب‌ها با ضربه زدن به قابلمه و گلدان خشمشان را از پنجره‌ها و بالکن‌های خانه‌شان ابراز می‌کنند. رئیس‌جمهور راست‌گرای برزیل جیر بولسونارو به علت واکنش نامناسبش در مقابل بحران کرونا مورد انتقاد مردم کشورش قرار گرفته و برزیلی‌ها پنج شب متوالی از پنجره‌ها و بالکن‌هایشان به او اعتراض کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود این اعتراضات ضربه جبران‌نشدنی به موقعیت سیاسی بولسونارو وارد خواهد کرد. هفته گذشته وزیر بهداشت این کشور اعلام کرد که سیستم بهداشت و درمان عمومی برزیل تا پایان آوریل از هم می‌پاشد، ادامه مطلب »

​​کرونا هم رویه‌ی تبعیض‌آمیز دارد

تردیدی نیست که این بیماری همه‌گیر جهان را با رکود اقتصادی جدی روبرو خواهد کرد که اثرات‌اش از همین حالا شروع شده است. تمام رکودهای اقتصادی پیشین نشان داد که زنان، سطح تبعیض و نابرابری و از دست دادن بیشتری را به نسبت مردان تجربه خواهند کرد.در کشورهای درحال توسعه و فقیر، تعطیلی موقتی مدارس به این معنا است که بعضی از دختربچه‌ها برای همیشه از حق تحصیل محروم شدند. خانواده بعد از این بحران، از قبل هم فقیرتر است و دیگر «قبح» احتمالی مدرسه نفرستادن دختربچه‌ها هم فرو ریخته است ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی