امروز:   فروردین ۱۹, ۱۳۹۹    
فيسبوک

Archive for فروردین ۷ام, ۱۳۹۹

کودکان کار و کرونا: اگر کار نکینم، چه بخوریم؟ گرسنگی بدتر از کروناست + ویدیو

کودکان کار به دلیل نوع کار خود، سوء تغذیه، عدم دسترسی به امکانات بهداشتی و نداشتن سرپناه مناسب در معرض ابتلاء به کرونا هستند. اما آن‌ها می‌گویند نمی‌توانند در خانه بمانند زیرا «گرسنگی کشنده‌تر از کروناست و با شکم گرسنه نمی‌توان در قرنطینه ماند.»…/ ادامه مطلب »

مبارزه برای حقوق برابر در میان زنان افغانستان / زندگی در ماشین جهنمی

هم‌زمان با تحولات افغانستان زنان نیز دچار تحولات و فراز و نشیب‌های متفاوتی بودند، در طول این فراز و نشیب‌ها جایگاه زن همواره دارای تزلزل بوده و هیچ‌گاه نتوانسته پایه‌های خود را در جامعه محکم کند .. زنان افغانستان سال‌هاست برای به دست آوردن حقوق برابر می‌جنگند. این متن نگاهی به تاریخ این مبارزه می‌کند و موانع پیش پای آن را معرفی می‌کند…/ ادامه مطلب »

چرا کرونا برای افراد دارای سابقه بیماری خطرناک‌تر است؟


ویروس کرونا به ویژه برای افراد سالمند بالای ۶۰ سال خطرناک است و همچنین برای کسانی که از بیماری‌های زمینه‌ای رنج می‌برند. این بیماری‌ها کدام‌اند و چرا سبب می‌شوند که ابتلا به ویروس کرونا تا این اندازه خطرناک شود.

/ ادامه مطلب »

بیانیه ی جمعی: جان زندانیان عقیدتی سیاسی درخطر جدی ویروس کرونا

در بحبوحه پاندمی ( همه گیری جهانی) کرونای جدید (COVID-19) که نظام بهداشت و سلامت کشور و مردم ایران را به خطر انداخته است، شرایط سخت زندانیان، به خصوص زندانیان سیاسی-عقیدتی، باعث نگرانی ویژه ای شده است. در بسیاری از زندان های پرتراکم ایران که فاقد حداقلی از استانداردهای بهداشتی است، جان بسیاری از زندانیان به دلیل احتمال آلودگی به ویروس، در خطر است. …/ ادامه مطلب »

زندان‌های ارومیه و قرچک؛ مرگ زندانیان بر اثر ابتلا به کرونا همزمان با افزایش مبتلایان

شمار زندانیان مشکوک و تایید شده مبتلا به ویروس کرونا در زندان‌های کشور رو به افزایش است. افزایش مبتلایان به این ویروس با توجه به محیط بسته زندان، تغذیه نامناسب، نبود امکانات بهداشتی و پزشکی لازم، تراکم بالای جمعیت، جان بسیاری از زندانیان را تهدید می‌کند. طی روزهای اخیر دو زندانی مبتلا به ویروس کرونا در زندان قرچک ورامین به دلیل عدم رسیدگی پزشکی جان باختند…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی