امروز:   مهر ۳۰, ۱۳۹۸    

سهل‌‌انگاری و حذف زهرا نعمتی از بازی‌های آسیایی

وبسایت “ورزش سه” می‌نویسد حذف نعمتی ناشی از یک سهل‌انگاری عجیب است: «مسئولان به او گفته بودند هنگام صرف نهار است و مرحله بعدی از ساعت ۱۴ شروع می‌شود. این کماندار هم با همین تصور برای نهار محل مسابقه را ترک کرده که یکباره وزیری، ورزشکار دیگر ایرانی با سراسیمگی به محل آمده و به نعمتی گفته که رقبا در حال رقابت هستند.»../

*****

ملی پوش تیم ایران می‌گوید به دلیل “بدشانسی” و مشکلات فنی، ۳۰ ثانیه به محل مسابقه دیر رسید و داور اجازه نداد پشت خط بایستد. غیبت نعمتی به منزله انصراف او تلقی شد و اعتراض تیم ایران به جایی نرسید. داور ورزشکار حریف از اندونزی را برنده مسابقه اعلام کرد.

مربی زهرا نعمتی تقصیر را به گردن گرفته اما این ورزشکار اعلام کرده مسئولیت تاخیر به عهده خودش است: «من باید به شخصه زمان برگزاری مسابقه را چک می‌کردم و حتی زودتر از حریفان پشت خط می‌ایستادم چرا که شرایط جسمی من با رقبا متفاوت است.»

زهرا نعمتی که در اثر سانحه رانندگی ویلچرنشین شده، نخستین زن در تاریخ ورزش ایران است که در سطح بازی‌های جهانی المپیک و پاراالمپیک مدال طلا گرفته است. او در المپیک ریودوژانیرو نیز پرچمدار تیم ایران بود.

وبسایت “ورزش سه” می‌نویسد حذف نعمتی ناشی از یک سهل‌انگاری عجیب است: «مسئولان به او گفته بودند هنگام صرف نهار است و مرحله بعدی از ساعت ۱۴ شروع می‌شود. این کماندار هم با همین تصور برای نهار محل مسابقه را ترک کرده که یکباره وزیری، ورزشکار دیگر ایرانی با سراسیمگی به محل آمده و به نعمتی گفته که رقبا در حال رقابت هستند.»

ورزش سه نوشته که نعمتی پس از این اتفاق اشک می‌ریخت و شرایط روحی خوبی نداشت: «او در کمال شایستگی از صعود به مرحله بعد باز ماند و همه را شوکه کرد.»

سرمربی کره‌ای تیم ملی تیراندازی با کمان گفته است: «زهرا نعمتی به سرویس بهداشتی رفت و به اتاق دیگری آمدیم به همین خاطر ۳۰ثانیه دیر رسیدیم و طبق قانون ورزشکار ما بازنده شد. شاید کمی من مقصر باشم که همان موقع تایم را تنظیم نکردم که طوری برود و بیاید که به مسابقه برسد.»

مریم دباغ، نایب رئیس فدراسیون تیر و کمان نیز گفته که اعتراضی کتبی به مسئولان کمیته فنی اعلام شده است: «در زمان شروع استراحت اشتباه کردیم… در اصل آنها در اعلام این زمان اشتباه کردند. البته از این اتفاقات در رقابت‌های ورزشی پیش می‌آید.»

رئیس فدراسیون تیروکمان اما از هرگونه اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده است. غلامرضا شعبانی بهار به خبرنگاران گفته است: «هر چیزی که نعمتی می‌گوید من هم همان را می‌گویم. نعمتی را اذیت نکنید. تمام مشکلات ما از حرف زدن است.»

ایسنا می‌نویسد این اتفاقی ناباورانه و بچگانه بود.

بنا به گزارش دویچه وله زهرا نعمتی می‌گوید از حذف خودش شوکه است اما ابراز امیدواری کرده که در مسابقه بخش میکس، این اتفاق را جبران کند.

۱ شهریور ۹۷

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی