امروز:   خرداد ۲۷, ۱۳۹۸    
فيسبوک
ژوئن 2019
د س چ پ ج ش ی
« مه    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
آخرین نوشته ها

تجمعی در همبستگی با اعتصاب مردم شهرهای کردستان ایران دربرلین

در محکوم کردن اعدام  زندانیان سیاسی کرد
روز چهارشنبه، ساعت ۱۴:۳۰ ده ها نفر فعال سیاسی گروه های مختلف به دعوت “کمیته موقت چپ برلین”  در برلین  گرد هم آمده و تظاهرات کردند. این تجمع همزمان در حمایت از اعتصاب سراسری مردم شهرهای مختلف کردستان ایران بود که در اعتراض به اجرای حکم اعدام شش زندانی سیاسی کرد از جمله لقمان مرادی  و زانیار مرادی و  رامین حسین پناهی و نیز حمله ی موشکی  به مقر حزب های دمکرات کردستان -ایران درعراق انجام گرفت

 

 

 

***

 

 

 

روز چهارشنبه، ساعت ۱۴:۳۰ ده ها نفر فعال سیاسی گروه های مختلف به دعوت “کمیته موقت چپ برلین”  در برلین  گرد هم آمده و تظاهرات کردند. این تجمع همزمان در حمایت از اعتصاب سراسری مردم شهرهای مختلف کردستان ایران بود که در اعتراض به اجرای حکم اعدام شش زندانی سیاسی کرد از جمله لقمان مرادی  و زانیار مرادی و  رامین حسین پناهی و نیز حمله ی موشکی  به مقر حزب های دمکرات کردستان -ایران درعراق انجام گرفت.

در این روز مردم در کردستان ایران طبق گزارشات، محل کسب خود را بسته، و فعالیت و معیشت روزانه ی خود را به نشانه ی اعتراض به اعدام ها، در همبستگی با خانواده ی بازماندگان  و جنبش کُرد متوقف کرده بودند.

در طول یکساعت تجمع اعتراضی روز ۲۱ شهریور با زبان های کردی، آلمانی و فارسی بر مبارزات و مقاومت  پیوسته و خستگی ناپذیر مردم کردستان در مقابل چهار دهه ویژه، سرکوب، زندان و اعدامِ رژیم  جمهوری اسلامی  تاکید شد. مبارزاتی که بدور از ناسیونالیسم است و جدا از اعتراض ها و خیزش کارگران و مردم زحمتکش و اقشار مختلف شهرهای ایران، مثل بازنشستگان، پرستاران. معلمان ، دانشجویان، مالباختگان، رانندگان شرکت واحد و کامیون ها در شهرهای مختلف،  در دی ماه سال ۹۷  نیست . چرا که سرکوب و کشتار معترضان دی ماه  که علیه فقر، فرودستی، تبعیض، بیکاری، اختلاس ها، کم آبی، نابسامانی اجتماعی،  بی آبی به خیابان ها آمدند، به همان شدت انجامگرفت  و  منتهی به کشته شدن ده نفر از شرکت کنندگان، در اعتراضات و نیز زیر شکنجه  شد.

همچنین این مبارزات جدا از مبارزه قشر زنان و فعالان آن علیه تبعیض جنسیتی و حجاب اجباری، فعالان محیط زیست  برای هوای سالم و وکلا و فعالان حقوق بشر در  دفاع از حقوق  مردم ایران که بی وفقه در تمام جهات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی نقض می شوند، نیست.

به حمایت از جنبش انقلابی مردم کردستان در طول اکسیون علیه رژیم سرکوب گر، ترور و بی دادگر جمهوری اسلامی ننگ و مرگ بود که مرتبا نثار حکومت می شد.

بر روی پلاکاردهای  تظاهرات  و در دست شرکت کنندگان، تصاویر مبارزان کرد اعدامی و زندانی، آزادی  کلیه زندانیان سیاسی – عقیدتی  و مدنی،  لغو حکم  اعدام و نه به جمهوری اسلامی حمل می شد.

گفتنی است در ارتباط اعدام ها به نقل از نسرین ستوده وکیل زندانی درحال اعتصاب غذا، رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مرادی روزها در اعتصاب غذا بسر برده و گرسنگی را تحمل کرده بودند، وقتی که به چوبه ی دار سپرده شدند!  حتی روند پرونده ی یکی از اعدامی ها، به روشنی رو به برائت بود و دردناکتر که این اعدام ها در ۱۷ شهریور در سالگرد کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷ انجام گرفت.

بدین روی در پایان تاکید شد که که ما خود را در کنار فرودستان و کارگران و وفادار به خواست و آرزوهای آنان می دانیم.

 

آذین ـ ۲۴ شهریور ۹۷

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی