امروز:   فروردین ۴, ۱۳۹۸    
ویژه ۸ مارس ۲۰۱۹
فيسبوک
مارس 2019
د س چ پ ج ش ی
« فوریه    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

۶۰ روز از بازداشت موقت نجمه واحدی و هدی عمید دو فعال حقوق زنان کذشت

شصت روز است که نجمه واحدی و هدی عمید با مصادیق جُرمی چون تلاش برای براندازی خانواده در بازداشت موقت به سر می‌برند و هیچ پیشرفتی در پرونده این دو نفر به غیر از تفهیم اتهام صورت نگرفته است. این دو نفر فعالان حوزه زنان در مباحث آموزش شروط ضمن عقد و رفع تبعیض‌های جنسیتی ناشی از کار خانگی هستند…/

******

یش از ۶۰ روز از بازداشت موقت نجمه واحدی، هدی عمید فعالان حقوق زنان در ایران می‌گذرد اما هنوز اطلاعاتی درباره علت دستگیری آنها منتشر نشده است. پیش‌تر اعلام شده بود که نهاد بازداشت کننده این کنشگران حقوق زنان اطلاعات سپاه بوده و آنها با هجوم به خانه این کنشگران هم لوازم شخصی آنها را توقیف کرده‌اند و هم لوازم سایر اعضای خانواده شامل هارد کامپیوتر، تبلت، گوشی موبایل و فلش را همراه برده‌اند و تاکنون بازنگردانده‌اند.

بنا به گزارش ها، نجمه واحدی و هدی عمید با مصادیق جُرمی چون تلاش برای براندازی خانواده در بازداشت موقت به سر می‌برند و هیچ پیشرفتی در پرونده این دو نفر به غیر از تفهیم اتهام صورت نگرفته است.
.
نجمه واحدی و هدی عمید، کارگاه‌هایی برای آموزش شروط ضمن عقد به زنان ایرانی برگزار می‌کردند. یکی از فعالیت‌های عمده نجمه واحدی نیز تمرکز بر کارخانگی زنان و تلاش برای توجه بخشیدن به ارزش اقتصادی کار خانگی زنان و رفع تبعیض‌های جنسیتی ناشی از کار خانگی بوده است.

۸ آبان ۹۷

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی