امروز:   تیر ۳۱, ۱۳۹۸    
فيسبوک
جولای 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژوئن    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

حضور فعال زنان کارگر، همسران کارگران مرد و اعضای خانواده‌ کارگران نیشکر هفت‌تپه در تظاهرات+ ویدیو

در سیزدهمین روز اعتصابات کارگران نیشکر هفت‌تپه زنان کارگر، همسران کارگران مرد و خانواده‌های کارگران نیشکر هفت‌تپه نقش فعالی داشته اند. در دهمین روز اعتصاب یکی از زنان کارگر، مطالبات کارگران را در سخنانی اعتراضی مطرح کرد و از همه کارگران کشور خواست که به جنبش‌های اعتراضی کارگران بپیوندند. و نیز گزارش هایی حاکی از پیوستن گروهی از دانش آموزان مدارس شوش به کارگران اعتصابی در برابر فرمانداری این شهر است. ../

*****

در سیزدهمین روز اعتصابات کارگران نیشکر هفت‌تپه زنان کارگر، همسران کارگران مرد و خانواده‌های کارگران نیشکر هفت‌تپه نقش فعالی داشته اند. در دهمین روز اعتصاب یکی از زنان کارگر، مطالبات کارگران را در سخنانی اعتراضی مطرح کرد و از همه کارگران کشور خواست که به جنبش‌های اعتراضی کارگران بپیوندند.

کارگران باز نشسته هفت‌تپه نیز شنبه ۲۶ آبان در بیانیه ای از اعتصاب کارگران حمایت کردند.

در این بیانیه خطاب به کارگران نیشکر هفت‌تپه آمده: «همین دستمزدی که به بنا به اعتراف مقامات دولتی چند برابر زیر خط فقر هم هست و همین دستمزد ناچیز به شما انسانهای شریف پرداخت نمی‌شود»

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه از کارگران خواسته بود که با خانواده‌هایشان به این تجمع بیایند و فرزندانشان را در این روز به مدرسه نفرستند. از شب گذشته نیروهای امنیتی و سرکوبگر با چند اتوبوس به شرکت نیشکر هفت تپه و شهر شوش آورده شده اند،
کارگران نیشکر هفت‌تپه چهار ماه است حقوق خود را دریافت نکرده اند. آنها دور جدید اعتصابات را با طرح خواسته‌هایی نظیر «خلع ید بخش خصوصی از مالکیت شرکت» و «پرداخت حقوق های معوقه و تعیین وضعیت قراردادهای کارگران» آغاز کردند.
امروز اسماعیل بخشی یکی از نمایندگان کارگران هفت‌تپه در خصوص اعتراضات کارگری٬ گفت: «کارگران در جریان مبارزه است که به خود آگاهی طبقاتی می رسند. اعتصاب و اعتراض مدرسه ای است که کارگران می توانند در آن شرکت کنند و از آن بیاموزند.»

۲۶ آبان ماه ۹۷

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی