امروز:   شهریور ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آگوست 2019
د س چ پ ج ش ی
« جولای    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
آخرین نوشته ها

تنظیم لایحه برای حذف مجوز ازدواج با کودکان زیر ۱۳ سال با نظر قاضی

تنظیم لایحه برای حذف مجوز ازدواج با کودکان زیر ۱۳ سال با نظر قاضیمعاون رییس‌‌جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه افتتاحیه کارگاه‌های آموزشی تشکل‌‌های اجتماعی زنان و خانواده شهر تهران، در جمع خبرنگاران در خصوص بحث کودک همسری گفت: در حال تنظیم لایحه‌‌ای برای حذف تبصره‌‌ای هستیم که براساس آن با نظر قاضی ازدواج زیر ۱۳ سال مجاز می‌‌شود…

معاون رییس‌‌جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: در حال حاضر در حال کار روی لایحه اصلاح قانون موجود و حذف مجوز ازدواج تا افراد زیر ۱۳ سال هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معصومه ابتکار در حاشیه افتتاحیه کارگاه‌های آموزشی تشکل‌‌های اجتماعی زنان و خانواده شهر تهران، در جمع خبرنگاران در خصوص بحث کودک همسری گفت: در حال تنظیم لایحه‌‌ای برای حذف تبصره‌‌ای هستیم که براساس آن با نظر قاضی ازدواج زیر ۱۳ سال مجاز می‌‌شود.

وی با بیان اینکه ما فکر می‌‌کنیم این تبصره باید کلا حذف شود، اظهار داشت: یک فرد ۱۳ ساله، کودک محسوب می‌‌شود. از نظر متخصصان روانشناسی و پزشکان، افراد زیر ۱۳ سال کودک هستند و باید تلاش کنیم قانونی را که ازدواج با این افراد مجاز می‌‌کند، اصلاح کنیم. در حال حاضر در حال کار روی لایحه اصلاح قانون موجود و حذف مجوز ازدواج تا افراد زیر ۱۳ سال هستیم.

معاون رییس‌‌جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به این پرسش که در صورت تخلف با افراد خاطی چگونه برخورد می‌‌شود، تصریح کرد: یک مورد در مشهد داشتیم که معاون دادستان برخورد قانونی به موقعی انجام داد. همچنین در ایلام نیز دادستان برخورد به موقعی نشان داد. در این دو مورد هم با فرد خاطی برخورد شد و هم کودک را درآن شرایط سخت خارج کردند.

ابتکار ادامه داد: اکنون در سطح کشور بیش از ۱۶۰ مرکز فعال اروژانس اجتماعی داریم. تقریبا در تمام شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر اورژانس اجتماعی مراکزی دارد و یکی از موضوعاتی که به آن رسیدگی می‌‌‌‌کند، کودک‌‌آزاری است خوشبختانه مردم می‌‌تواند با سامانه ۱۲۳ برای دریافت کمک در زمینه کودک آزاری تماس حاصل کنند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۷

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی