امروز:   مهر ۳۰, ۱۳۹۸    

وکیل ویدا موحد: موکلم مشمول عفو شده اما آزاد نمی‌شود

به گفته وکیل ویدا موحد او به یک سال زندان محکوم شده، اما بعد مشمول عفو شده است. با این حال مسئولان زندان شهر ری برای اجرای حکم اقدامی نمی‌کنند. او اولین زن معترض به حجاب اجباری و حرکت موسوم به دختران خیابان انقلاب است. او در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ روی سکویی رفت و  روسری سفید خود را از سر برداشت و آنرا مانند یک درفش بر سر چوب کرد

 

 

 

***

 

 

 

به گفته پیام درفشان، وکیل مدافع ویدا موحد به اتهام “تشویق مردم به فساد و فحشاء از طریق کشف حجاب” به یک سال زندان محکوم شده اما پس از آن مشمول عفو رهبر جمهوری اسلامی شده است. خانم موحد اولین زنی است که در اعتراض به حجاب اجباری روسری خود را در میدان انقلاب تهران از سر برداشت.

وکیل خانم موحد به خبرگزاری ایرنا در این رابطه گفته است که خود او نیز در نامه‌ای متعهد شده که این کار را تکرار نکند و درخواست آزادی مشروط کرده است. به همین دلیل نیز قاضی دادگاه جهت تسریع رسیدگی به جریان آزادی او شخصا دستور داده است که پرونده خیلی سریع برای طی روال قانونی به اجرای احکام و زندان ارسال شود.

پیام افشار گفته است که علت درخواست آزادی مشروط از سوی موکل‌اش این است که او یک کودک دوساله دارد و نگران پیامدهای منفی برای فرزندش است. با این حال مسئولان زندان  شهر ری به این پرونده رسیدگی نکرده و هیچ درخواستی از این زندان برای اجرای حکم ارسال نشده است.

ویدا موحد یدا موحد بهمن ماه سال ۱۳۹۶ روی سکویی در تقاطع خیابان انقلاب و وصال در تهران برای اعتراض به حجاب اجباری روسری سفید خود را از سر برداشت و آنرا مانند یک درفش بر سر چوب کرد. این آغاز حرکتی بود که به دختران خیابان انقلاب معروف شد و به دنبال او زنان دیگری این کار را تکرار کردند.

دویچه وله – ۲۵ فروردین ۹۷

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی