امروز:   بهمن ۱, ۱۳۹۸    
فيسبوک
ژانویه 2020
د س چ پ ج ش ی
« دسامبر    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

شورای بازنشستگان کشور خواهان خروج فوری نیروهای شبه نظامی خارجی از کشور شد

طبق اصل۱۴۶ قانون اساسی: “استقرار هرگونه پایگاه نظامی خارجی در کشور «هر چند به عنوان استفاده صلح‌آمیز»، ممنوع است”، با توجه به اینکه این بسیج شیعه عراقی با دخالت و بودجه سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است ، فردا در صورت گسترش اعتراضات سراسری می تواند چماقی در دست سرکوبگران شود…./

*****

حضور شبه‌نظامیان خارجی در مناطق سیل‌زده ایران به‌خصوص در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌های وسیعی روبه‌رو شده و اعتراض‌هایی را به همراه داشته است. شماری از فعالان سیاسی و مدنی و منتقدان حضور شبه‌نظامیان خارجی در ایران معتقدند، هدف از اعزام این نیروها به کشور مقابله با اعتراض‌های احتمالی مردمی است که به خاطر “ناکارآمدی و سوءمدیریت” مسئولان در حال افزایش است. از جمله شورای بازنشستگان کشور خواهان خروج فوری نیروهای شبه نظامی خارجی از کشور شد و طی بیانیه ای اعلام داشت:

بعد از وقوع سیل و زلزله در صورت نیاز، دولتها از نیروهای صلیب سرخ جهانی کمک میگیرند نه از نیروهای نظامی و شبه نظامی سایر کشورها!

ورود حشدالشعبی (بسیج شیعیان عراق) به خوزستان، در حقیقت یک قشون کشی است. این نیروی سرکوب برای قدرت نمایی آمده اند تا معترضان سیلزده را مرعوب کنند. با توجه به اینکه این بسیج شیعه عراقی با دخالت و بودجه سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است و حقوق شان هم توسط جمهوری اسلامی ایران پرداخت می شود، فردا در صورت گسترش اعتراضات سراسری می تواند چماقی در دست سرکوبگران شود. رژه ی حشدالشعبی در اهواز، اولینِ مانورِ ارعابِ این نیرو در ایران است.

طبق اصل۱۴۶ قانون اساسی: “استقرار هرگونه پایگاه نظامی خارجی در کشور «هر چند به عنوان استفاده صلح‌آمیز»، ممنوع است”

ما خواهان خروج هر چه سریعتر نیروهای شبه نظامی حشدالشعبی عراقی و فاطمیون افغانی از ایران هستیم.

شورای بازنشستگان کشور

۳۰ فروردین ۹۸

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی