امروز:   آبان ۲۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک
نوامبر 2019
د س چ پ ج ش ی
« اکتبر    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

احضار پیامکی شماری از شهروندان بخاطر “کشف حجاب”

پلیس امنیت اخلاقی تهران به صورت پیامکی تعدادی از شهروندان عمدتا زن را، به دلیل آنچه “کشف حجاب” در خودرو نامیده، به ساختمان پلیس امنیت اخلاقی واقع در خیابان وزرا احضار کرده و خواستار امضای برگه های تعهد مبنی بر عدم تکرار این عمل شده است…/

*****

به گزارش خبرگزاری هرانا ارسال پیامکی از جانب پلیس امنیت اخلاقی برای تعدادی از زنان در تهران در ارتباط با کشف حجاب در داخل خودرو و احضار آنها به ساختمان پلیس امنیت اخلاقی در خیابان وزرا (خیابان خالد اسلامبولی)، باعث ترافیک در این منطقه شد.

تعدادی از زنان در تهران طی یک ماه اخیر، پیامک هایی مبنی بر “کشف حجاب” در خودرو از سوی پلیس امنیت اخلاقی دریافت کردند. به گفته تعدادی از کاربران شبکه های اجتماعی برخی از صاحبان خودرویی که این پیامک را دریافت کرده‌اند، “مرد بوده اند”.

یک شاهد عینی که خود از دریافت کنندگان پیامک بوده است، گفت: “چندی پیش پیامکی با این مضمون دریافت کردم که سرنشین یا راننده ماشین مرتکب جرم کشف حجاب شده و به منظور جلوگیری از تکرار جرم به شما تذکر داده شده است. به فاصله چند ساعت، پیام دیگری دریافت کردم که باید ظرف ۷۲ ساعت به پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود مراجعه کنم”.

تعداد زیادی از دریافت کنندگان این پیامک امروز در مقابل ساختمان پلیس امنیت اخلاقی در وزرا حاضر شدند.

یکی از این افراد گفت: “گروه اول را برای پرداخت خلافی فرستادند وقتی جمعیت زیاد شد تعدادی کاغذ تعهد در میان حاضران پخش کردند و زمانی که جمعیت هر لحظه بیشتر شد، ماموران پلیس در میان جمعیت حاضر شدند و گفتند که تمام پیامک های ارسالی، حذف شده و دیگر نیازی به حضور شما نیست”.

یکی دیگر از زنان دریافت کننده پبامک مدعی شد: “در تاریخی که این پیامک برایم ارسال شده، من در بخش زنان یک بیمارستان بستری بودم. مدارک پزشکی‌ من هم موجود است”.

خانمی در واکنش به دریافت این پیامک می گوید: “این اعتراض مدنی است، خلافی هم نکرده ام. انتخاب نوع پوشش حق من است”.

۵ اردیبهشت ۹۸

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی