امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

بازداشت تعدادی از فعالین کارگری در آستانه روز جهانی کارگر

در آستانه روز جهانی کارگر، تعدادی از فعالین کارگری صبح روز جاری در پارک جهان نما واقع در اتوبان تهران-کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. علیرضا ثقفی، هاله صفرزاده، پروین محمدی، واله زمانی، سعید ترابیان، مصطفی شوکت، امیر عباسی، صفیار قربانی و فواد فتحی” هویت ۹ تن از این افراد است که تاکنون احراز شده است…/

*****

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۶ اردیبهشت ماه ۹۸، تعدادی از فعالین کارگری در اتوبان تهران-کرج بازداشت شدند. بازداشت این افراد در خلال تجمعی در پارک جهان نما و توسط نیروهای امنیتی صورت گرفته است.

از دلایل بازداشت این افراد و محل نگهداری آنان اطلاع دقیقی در دست نیست با این حال احتمال می رود این برخوردهای امنیتی به دلیل نزدیک شدن به روز جهانی کارگر و برای جلوگیری از شکل‌گیری تجمعات کارگری صورت گرفته باشد.
تعداد بازداشت شدگان ۱۲ تن برآورد می شود، “علیرضا ثقفی، هاله صفرزاده، پروین محمدی، واله زمانی، سعید ترابیان، مصطفی شوکت، امیر عباسی، صفیار قربانی و فواد فتحی” هویت ۹ تن از این افراد است که تاکنون توسط هرانا احراز شده است.

عمده این افراد طی سالیان گذشته نیز به دلیل فعالیت های خود بارها تحت فشارهای امنیتی و قضایی از جمله احضار، بازداشت، بازجویی و تحمل حبس قرار گرفته‌اند.

در آستانه روز جهانی کارگر، روز پنجشنبه ۵ اردیبهشت، “احمد تقی زاده” فعال کارگری ساکن ارومیه و روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، دو فعال کارگری سنندج به نام های “غالب حسینی” و “مظفر صالح نیا” نیز توسط نیروهای امنیتی احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفتند. احضار این افراد در آستانه روز جهانی کارگر صورت گرفته و به آنها اعلام شده است هیچگونه مجوزی برای تجمعات کارگری صادر نشده و در صورت تجمع، با آنها برخورد خواهد شد.

۶ اردیبهشت ۹۸

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی