امروز:   تیر ۳۱, ۱۳۹۸    
فيسبوک
جولای 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژوئن    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

ویدئو/بازداشت ده‌ها تن از فعالان کارگری و دانشجویی در تهران

کمیته‌ی هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری گزارش داده است که به دنبال فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی و دانشجویان برای برگزاری مراسم روز کارگر در مقابل مجلس حضور یافته و بعد از سردادن شعار اعتصاب، تجمع تشکل حق مسلم ماست، ماموران امنیتی و لباس شخصی ها به تجمع اول ماه مَی حمله و ده ها نفر از کارگران و دانشجویان و از جمله تعدادی از فعالان سرشناس کارگری را بازداشت کردند…

 

سندیکای کارگران شرکت واحد از بازداشت ده ها تن از اعضای این سندیکا و دانشجویان و شرکت کنندگان در مراسم روز جهانی کارگر در برابر مجلس خبر داد.

بنابر این گزارش، رضا شهابی، حسن سعیدی، وحید فریدونی، ناصر محرم زاده، رسول طالب مقدم، محمدعلی اصلاغی و اسدالله سلیمانی از اعضای سندیکا درمیان بازداشت شدگان هستند.
این گزارش می افزاید: امروز از شروع برگزاری مراسم اول ماه مه حضور نیروهای پلیس و لباس شخصی چشمگیر بود. هنوز نیم ساعت از تجمع اعتراضی کارگران و دانشجویان و بازنشستگان نگذشته بود که پلیس و لباس شخصی ها با خشونت زیاد با تظاهرکنندگان برخورد کردند و ضمن ضرب شتم تاکنون بیست تن را بازداشت کرده اند.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکوم کردن برخوردهای خشن نیروهای انتظامی و امنیتی، خواستار آزادی تمامی بازداشت شدگان شده است.

کمیته ی هماهنگی برای ایجاد تشکل های کارگری نیز گزارش داده است: به دنبال فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی و دانشجویان برای برگزاری مراسم روز کارگر در مقابل مجلس، کارگران و بازنشستگان در گروه های مختلف در مقابل مجلس حضور یافتند. تجمع با شعار کارگر معلم دانشجو اتحاد اتحاد شروع شد.
بعد از حدود یک ربع از شعار دادن جمعیت، نیروی انتطامی و لباس شخصی ها به کارگران شرکت واحد حمله کرده و سعی در دستگیری انان داشتند که با مقاومت جمعیت روبرو شدند.
جمعیت با شعار “ولش کن ولش کن” مانع دستگیری شدند. در مرحله بعدی دوباره مامورین لباس شخصی و نیروی انتظامی با حمله به دختران و پسران دانشجو سعی در برهم زدن تجمع داشتند.
جمعیت با شعار اعتصاب، تجمع تشکل حق مسلم ماست، مقاومت نموده که دوباره ماموران هجوم اورده و به ضرب و شتم کارگران و دانشجویان و بازنشستگان پرداختند. تاکنون حدود ۲۰ نفر از کارگران شرکت واحد، بازنشستگان و دانشجوبان دستگیر شده اند.

مطابق آخرین خبرها، افراد بازداشتی به مقر دادستانی در میدان ارک منتقل شده اند. اسامی تکمیلی بازداشت شدگان به شرح زیر اعلام شده است:
رضا شهابی، حسن سعیدی، وحید فریدونی، ناصر محرم زاده، محمدعلی اصلاغی، سیدرسول طالب مقدم، اسدلله سلیمانی، فرحناز شیری که از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد میباشند، کیوان صمیمی از اعضای کانون نویسندگان و کامیار فکور، مرداس طاهری، سلیمانی نژاد، عباس شمس، هادی سلیمانی، مهدی عظیمی، ماهان صالحی، قاسم خالویی، داود رفیعی، اسدلله سلیمانی.

به نقل از اخبار روز

۱۱ اردیبهشت ۱٣۹٨ –  اول ماه مَی ۲۰۱۹

 

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی