امروز:   مهر ۳۰, ۱۳۹۸    
فيسبوک
اکتبر 2019
د س چ پ ج ش ی
« سپتامبر    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

تفتیش منزل و احضار سه فعال حقوق زنان به دادسرای اوین

سه تن از فعالین حقوق زنان به نام های مریم محمدی، اسرین درکاله و نرگس خرمی طی روزهای گذشته به دادسرای اوین احضار شدند. مامورین روز گذشته با حضور در منزل خانم محمدی ضمن تفتیش منزل و ضبط دو دستگاه تلفن همراه، وی را برای روز سه شنبه به این دادسرا احضار کردند. همچنین برگه احضاریه خانم درکاله به دلیل عدم حضور در منزل به خانم محمدی ابلاغ شده است. روز چهارشنبه نیز مامورین با حضور در منزل نرگس خرمی ضمن تفتیش منزل و ضبط تلفن همراه و تبلت، او را نیز برای روز سه شنبه به این دادسرا احضار کرده‌اند.

 

 

***

 

 

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۶ خردادماه ۹۸، مریم محمدی و اسرین درکاله، دو فعال حقوق زنان به دادسرای اوین احضار شدند.
مامورین روز گذشته پس از حضور در منزل خانم محمدی و تفتیش محل، ضمن ضبط دو دستگاه تلفن همراه، طی ابلاغیه ای وی را برای روز سه شنبه به دادسرای اوین احضار کردند. مامورین همچنین به دلیل عدم حضور اسرین درکاله در منزل، احضاریه ایشان را نیز تحویل مریم محمدی دادند.
روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه نیز نیروهای امنیتی پس از حضور در منزل نرگس خرمی، ضمن تفتیش منزل و ضبط تلفن همراه و تبلت، وی را نیز برای روز سه شنبه به دادسرای اوین احضار کرده بودند.

این شهروندان از اعضای انجمن ندای زنان ایران هستند که در امور مربوط به زنان از جمله سوادآموزی فعالیت می‌کنند. مریم محمدی و اسرین درکاله پیشتر در تاریخ ۱۶ اسفندماه ۹۷ در مراسمی که در تهران به مناسبت ۸ مارس در روز جهانی زن توسط انجمن ندای زنان ایران برگزار شده بود، در ارتباط با موضوعاتی با عناوین “زنان نیروی اصلی اعتراض” و “چهل سالگی جنبش زنان” به ایراد سخنرانی پرداخته بود. نرگس خرمی نیز به عنوان مجری در این برنامه حضور داشت.

گفتنی است دو تن دیگر از اعضای این انجمن به نام‌های اکرم نصریان و ناهید شقاقی نیز، در اردیبهشت ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

اکرم نصریان، روز یکشنبه ۵ خردادماه پس از ۲۷ روز با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد و ناهید شقاقی دیگر فعال بازداشتی نیز علیرغم گذشت بیش از یک ماه، کماکان در بازداشت است.

۲۷ خرداد ۹۸

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی