امروز:   اسفند ۱, ۱۳۹۸    

قانون جدید سقط جنین نوعی بردگی زنان است

مارگارت آتوود میگوید: « شکلی از بردگی است که زنان را به داشتن فرزندانی مجبور می کند که از عهده آن برنمی آیند» . او پیش بینی عجیبی درباره نتیجه محدودیت های سقط جنین در امریکا کرده است که شباهت بی نظیری به آینده دوگونه ای مرتبط با رمان « خاطرات ندیمه » او دارد. آتوود در کنفرانس کتاب  در شهر نیویورک بیان کرد، وفتب دولتها زنان را به فرزندآوری مجبور می کنند ، در حقیقت« شکلی از بردگی را » بنیان می نهند .به گفته او تولید مثل تحت نظارت دولت دو نتیجه دربر خواهد داشت : مرگ زنان و پرشدن پرورشگاه ها…

 

 

***

 

 

🔸 مارگارت آتوود میگوید: « شکلی از بردگی است که زنان را به داشتن فرزندانی مجبور می کند که از عهده اداره آنان برنمی آیند»

🔸آتوود در کنفرانس کتاب روز شنبه در شهر نیویورک بیان کرد هنگامی که دولتها زنان را به فرزندآوری مجبور می کنند ، در حقیقت« شکلی از بردگی را » بنیان می نهند .به گفته اتوود تولید مثل تحت نظارت دولت دو نتیجه دربر خواهد داشت : مرگ زنان و پرشدن پرورشگاه ها .

🔸مارگرت آتوود پیش بینی عجیبی درباره نتیجه محدودیت های سقط جنین در امریکا کرده است که شباهت بی نظیری به آینده دوگونه ای مرتبط با رمان « خاطرات ندیمه » او دارد.

🔸ارزیابی او از این قانون بسیار شبیه تصویری است که او در رمان داستان ندیمه در سال ۱۹۸۵ نوشته است. این داستان اخیرا به لطف شبکه« Hulu» به نمایش در امد و محبوبیت اش به خاطر جو سیاسی حاکم در مورد بحث سقط جنین افزایش یافت. منتقدان بین حملات به زندگی واقعی زنان در مورد حق تولید مثل و وجود زنان در جامعه تخیلی کتاب، همبستگی می بییند. «گیلاد»، جایی که زنان بارور تنها به عنوان خدمتگزارجنسی در خانه های مردان قدرتمند حضور دارند و هدف آنهاتنها فرزنداوری است

🔸تفاوت بین زنان در گیلاد و زنان در تگزاس این است که در گیلاد زنان از قبل برای این کار آماده شده اند و در تگزاس نه و ایجاد این امادگی حداقل کاری است که تگزاس میتواند انجام دهد.

🔸اتوود گفت : اگر شما به ارتش بپیوندید ، موقعیت دیگری که در آن دولت بدن شما را کنترل می کند، دولت حداقل سه وعده غذایی ، پوشاک و مکانی برای خواب را به شما می دهد . بنابراین ، اگر می خواهید مانع سقط جنین زنان شوید باید دولت هزینه آن را نیز بپردازد.

🖍برگردان:ایداجودکی/ دیگری

۲۸ خرداد ۹۸

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی