امروز:   بهمن ۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک
ژانویه 2020
د س چ پ ج ش ی
« دسامبر    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ازادگی او ستودنی است ….

خانم ستوده در حالی این شرایط سخت را تحمل میکند که همسر ایشان رضا خندان هم در بازداشت با سه اتهام مورد تفهیم قرار گرفته است . نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر ، در نامه ای به مناسبت آغاز سال تحصیلی به فرزند خود نیما مطالبی را درمیان گذاشته که توجه شما را به این نامه در ادامه جلب می کنیم :

 

 

 

***

 

 

ازادگی او ستودنی است ….
اگر فردا او را از دست بدهیم و بخواهیم از آرمان
هایش دفاع کنیم کمی دیر است
پس بیایید امروز صدای دادخواهی او را بلند کنیم
و این نامه او را به اشتراک بگذاریم
این کمترین کارست.

🔴 نامه نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر به فرزندش ، نیما به مناسبت آغاز سال تحصیلی

❇نسرین ستوده ، وکیل و فعال حقوق بشر دربند ، لحظات بسیار سخت و طاقت فرسا را در اعتصاب غذا و بدور از فرزندان خود سپری میکند .

💠خانم ستوده در حالی این شرایط سخت را تحمل میکند که همسر ایشان رضا خندان هم در بازداشت با سه اتهام مورد تفهیم قرار گرفته است .
🔆نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر ، در نامه ای به مناسبت آغاز سال تحصیلی به فرزند خود نیما مطالبی را درمیان گذاشته که توجه شما را به این نامه در ادامه جلب میکنم :

❇نیمای عزیزم سلام

🔷نمی دانم باید نامه را از کجا شروع کنم؟ آیا می توانم شروع سال تحصیلی ات را بدون وجود من و حتی پدرت نادیده بگیرم و بگویم نیما جان امسال هم یک سالی است برای خودش مثل سالهای قبل.
🔆لطفا سر وقت مدرسه ات را برو مشق هایت را بنویس درس ات را بخوان و پسر خوبی باش تا ما برگردیم.
🔷متنفرم که به عنوان یک مادر چنین حرف های بی سر و تهی به تو بزنم که همواره در مدت عمر کوتاهت در تلاطم زندان و ملاقات و قطع ملاقات و ترس از بیداد زیستی.

🔶یا نمی توانم به عنوان یک مادر از تو بخواهم وجودم را نادیده بگیری و با خود فکر کنی اصلا مادر نداری تا به این ترتیب با خیالی راحت به کار و مبارزه ام! بپردازم. دور باد از من که با تو چنین بیرحمانه رفتار کنم.

💠اما نیمای من!

🔶چگونه می توانستم شاهد اعدام نوجوانان وطن ام باشم و سکوت کنم؟ چگونه می توانستم چشم بر کودک آزاری ها ببندم تا شب ها را با خیالی آسوده در کنارت بگذرانم؟ تا روز اول مهر کیف مدرسه ات را بر پشت ات بگذارم و به اتفاق بابا تو را تا مدرسه بدرقه کنم؟

🔆پسرم، من نمی توانستم… .همین. گناهم همین بود و حرفه ام که به نفرین ابدی در ایران دچار شده است مرا و این بار پدرت را نیز در این طوفان بی عدالتی و بی شهامتی یی که جامعه ی وکالت ایران را از کار انداخته است در خود فرو می برد و من در این روزها بیش از پیش به تو می اندیشم و به تنهایی تو و مهراوه عزیزم که با همه ی افتخاری که همواره برایمان ارمغان آورده است حالا باید نقش پدر و مادر را توامان برایت بازی کند و از تو به شایستگی مراقبت کند.
🔷اشک های عاشقانه ام را نثارت می کنم تا گوشه ای از ظلم و بیداد زمانه را برایت قابل تحمل سازد.

🔶تهران – اوین
🔷مامان نسرین
🔆هزاران بار می بوسمت که رویت را مدتهاست ندیده ام

دیگری -۱۵ مهر ۹۸

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی