امروز:   فروردین ۲۲, ۱۳۹۹    
فيسبوک
آوریل 2020
د س چ پ ج ش ی
« مارس    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

تجمعی بین المللی در همبستگی با اعتراضات مردم منطقه خاورمیانه از جمله ایران

روز شنبه هفتم دسامبر تجمعی از جوانان پرشور و فعال سیاسی کشورهای منطقه خاورمیانه مثل عراق،ایران، لبنان، فلسطین، کردستان، سوریه،…در همبستگی با خیزش های روز به گسترش این مناطق، در میدان «هرمن » شهرِ برلین برگزار شد

 

 

***

 

 

روز شنبه هفتم دسامبر تجمعی از جوانان پرشور و فعال سیاسی کشورهای منطقه خاورمیانه مثل عراق،ایران، لبنان، فلسطین، کردستان، سوریه،…در همبستگی با خیزش های رو به گسترش این مناطق، در میدان «هرمن » شهرِ برلین برگزار شد. در این تجمع سخنرانان از توده های جان به لب رسیده از نظر اقتصادی و سیاسی و نیز خیزش آنها در برابر استبداد غرق در فساد در مناطق مذکور سخن راندند. پاسخ حکومت ها در این سرزمین ها در برابر مقاومت، اعتراض و مبارزه مردم بپا خواسته و به میدان آمده، کشتن، زندانی، شکنجه و بازجویی کردن بیش از پیش قیام کنندگان است تا آنها را منکوب و مرعوب و وادار به عقب نشینی کنند. اما آنها غافل از این هستند که مردم دیگر رعب پذیر نیستند و نیز عقب نخواهند نشست چرا که نه چیزی برای ترسیدن و از دست دادن در برابر ستم، اختناق و فساد همه جانبه نظام حاکمان دارند و نه ادامه این اوضاع نابسامان و ناعادلانه برای ایشان از این پس امکان پذیر است. در چنین شرایط دشوار و در عین حال مشترکی که شامل حال مردم ایران ، عراق، فلسطین، …است، فقط با اتحاد ملی و بین المللی نیروهای متشکل و متکثر و پیگیر آزادی – و برابری خواه قادر به پیشبرد خواست های بحق مردم برای عدالت اجتماعی، آزادی، برابری و صلح هستند. از این رو در تجمع علیه فاشیسم، اسلام گرایی، بی عدالتی اجتماعی و اقتصادی نئولیبرالیسم، تبعیض جنسیتی، حجاب اجباری و برای آزادی بویژه آزادی کلیه ی زندانیان سیاسی منطقه خاور میانه و سراسر جهان، خصوصا کشور ایران حضور به هم رسانیده بودند.
قابل توجه است که بخشی از زندانیان سیاسی ایران دانشجویان هستند. چنین تجمعی که برابر با ۱۶ آذر روز دانشجو در ایران قرارگرفته بود، آزادی دانشجویان در بند و خواست های عدالت جویانه ی و آزادیخواهانه ی آنها بطور اجتناب ناپذیری در خود مستتر و در مرکز توجه جامعه ی ایرانیان حاضر در تچمع قرار داشت.
این تجمع بطور مشخص از سوی کانون پناهندگان سیاسی _ و کمیته دفاع از زندانیان سیاسی برلین اطلاع رسانی شده بود ، از این جهت نیز حمایت فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دیگری را با خود به همراه داشت.

 

آذین – ۱۷ آذر ۹۸

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی