امروز:   اسفند ۱, ۱۳۹۸    
فيسبوک
فوریه 2020
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

بازداشت ۴ ساعته سپیده قلیان در فرودگاه اهواز

برای ممانعت از شهادت او در دادگاه اسماعیل بخشی
به گفته منایع کارگری، «سپیده قلیان» روز سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸به مدت چهار ساعت در فرودگاه اهواز از طرف نیروهای امنیتی بازداشت و به گروگان گرفته شد تا نتواند در دادگاه به نفع «اسماعیل بخشی»، فعال کارگری و علیه ادعای وزیر اطلاعات شهادت دهد. وی قرار بود به عنوان شاهد شکنجه اسماعیل بخشی، در شعبه ۱۲ دادیاری اهواز حاضر شود و بر صحت ادعای شکنجه اسماعیل بخشی در جریان بازجویی در اطلاعات شهادت بدهد…

به گفته منایع کارگری، «سپیده قلیان» روز سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸به مدت چهار ساعت در فرودگاه اهواز به گروگان گرفته شد تا نتواند در دادگاه به نفع «اسماعیل بخشی»، فعال کارگری و علیه ادعای وزیر اطلاعات شهادت دهد. این فعال مدنی حین بازگشت از تهران و در فرودگاه اهواز، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مدت چهار ساعت مورد بازجویی قرار گرفت.

سپیده قلیان قرار بود به عنوان شاهد شکنجه اسماعیل بخشی، در شعبه ۱۲ دادیاری اهواز حاضر شود و بر صحت ادعای شکنجه اسماعیل بخشی در جریان بازجویی در اطلاعات شهادت بدهد.
جلسه بازپرسی، بابت شکایت وزیر اطلاعات از اسماعیل بخشی برگزار شده بود. وزیر اطلاعات ادعا کرده که اسماعیل بخشی شکنجه نشده و به همین علت، با طرح این ادعا که شکنجه شده، «نشر اکاذیب» کرده است.
«فرزانه زیلایی»، وکیل اسماعیل بخشی از دادیاری خواسته بود شهود لسماعیل بخشی برای ادای شهادت در مورد صحت ادعای شکنجه احضار شوند. یکی از این شهود، سپیده قلیان بود که پیش‌تر هم با انتشار متنی در شبکه‌های اجتماعی، بر شکنجه شدن اسماعیل بخشی شهادت داده بود. نیروهای امنیتی امروز سه‌شنبه با گروگان گرفتن سپیده قلیان در فرودگاه اهواز، مانع حضور او در دادگاه شدند و این فعال حقوق کارگران نتوانست برای ادای شهادت در دادگاه حاضر شود.

ایران وایر ـ ۱۷ دی ۱۳۹۸

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی