امروز:   فروردین ۱۷, ۱۳۹۹    
فيسبوک
آوریل 2020
د س چ پ ج ش ی
« مارس    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
آخرین نوشته ها

اِل، اِل، دِمو ۲۰۲۰، تظاهرات سمبلیک لوکزامبورگ – لیبکنِشت در برلین

امسال هم همچون سال های گذشته، در دومین یکشنبه ماه ژانویه ،هزاران نفر از شهرهای مختلف آلمان و حتی کشورهای دیگر اروپا  صرف نظر از جنس، جنسیت ،ملیت، مذهب  و سن در مراسم سالگرد قتل دو مبارز کمونیست آلمان- برلین شرکت کردند. در مراسم امسال شرکت بیشتر زنان و جوانان چشمگیرتر از سال های گذشته بود.

 

 

 

***

 

 

 

امسال هم همچون سال های گذشته، در دومین یکشنبه ماه ژانویه ،هزاران نفر از شهرهای مختلف آلمان و حتی کشورهای دیگر اروپا  صرف نظر از جنس، جنسیت ،ملیت، مذهب  و سن در مراسم سالگرد قتل دو مبارز کمونیست آلمان- برلین شرکت کردند .

در این مراسم افراد و گروه های مختلف سیاسی ضمن گرامی داشت یاد رزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت از این تربیون سالانه و بین المللی ازادی خواهانه و عدالت جویانه استفاده کردند. آنها مطالبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جوامع خود را که بی شک جدا از اهداف این دو مبارز برجسته نیستند، مطرح کردند. مطالباتی که همچنان جهان شمول هستند، از قبیل مبارزه با استثمار، بیکاری، نژاد پرستی، جنگ (خروج از ناتو و نظامیگری ) و برای آزادی بیان، اجتماعات، تشکل ها و برابری جنسیتی بشمار می روند. در مراسم شرکت بیشتر زنان و جوانان چشمگیرتر از سال های گذشته بود.

در این خصوص نیز می توان به شرکت کننده های ایرانی با گرایش های مختلف سیاسی بخصوص جوانان، در این مراسم اشاره داشت. آنها حامل مطالبات  تظاهرات های مختلف مردم ایران بودند، آزادی کلیه ی زندانیان سیاسی و مدنی بویژه بازداشت شدگان تظاهرات آبان، حفظ  صلح، رفع فقر، بیکاری، بیگاری، حجاب اجباری، یا به عبارتی دیگر نان، کار و آزادی را برای خاور میانه و آفریقا را با خود حمل می کردند.

این مراسم و تظاهرات هر ساله از ساعت ده صبح رسما شروع می شود و تا گورستان این دو آزادیخواه جنبش کمونیستی آلمان و جهان  در مجموع حداکثر تا سه ساعت ادامه دارد.

آذین – ۳۰ دی ۹۸

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی