امروز:   اسفند ۲, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
فوریه 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

طنز – دو چرخه ‏هایی با شئونات لازم !

طرحی ! بنا بر سخنان محمد رویانیان رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور مبنی بر طراحی دوچرخه‏ ای ویژه ‏ی زنان –
این دو چرخه دارای ویژگی ‏هایی است برای حفاظت از زنان! و رعایت شئونات لازم! دو چرخه‏ های موجود واقعاً بی شئونات هستند. زنان را حفاظت نمی‏کنند. دو چرخه‏ ای که رکاب و زنجیر و ترک و دسته و زنگ داشته باشد سوار شدنش عفت عمومی را جریحه دار و در نتیجه امنیت ملی را هم تهدید می‏کند. /

***
یکی از مسئولان نظام از طراحی دوچرخه‏ ای ویژه ‏ی زنان، خبر داده است. این دو چرخه دارای ویژگی ‏هایی است برای حفاظت از زنان! و رعایت شئونات لازم!
دو چرخه‏ های موجود واقعاً بی شئونات هستند. زنان را حفاظت نمی‏کنند. دو چرخه‏ ای که رکاب و زنجیر و ترک و دسته و زنگ داشته باشد سوار شدنش عفت عمومی را جریحه دار و در نتیجه امنیت ملی را هم تهدید می‏کند. برای انقلاب ما چه می‏ماند که زنان ما روی زین بنشینند و رکاب بزنند؟ ائمه اطهار که هیچ همین رهبر جدید لیبی به ما نمی‏خندد؟ لیبایی‏ هایی که در نظام جدید چهار همسر می‏گیرند برای همسران خود از کجا دوچرخه‏ ی با شئونات بخرند؟ حمل و نقل ما در این مدت چه کرده است؟

در طراحی دو چرخه ‏های جدید برای آنکه از اسراف جلو گیری بشود باید یکی از چرخ‏ ها را از رده خارج کنیم. در نظام ما زنان احتیاج به زنجیر ندارند. دو چرخه‏ های آنها باید فاقد این عنصر نامطلوب باشد. از نصب «دسته» و هر نوع آلتی که باعث بشود زنان ما دستان خود را در حضور نامحرم از هم باز کنند باید جداً خودداری شود. زین به صورتی کاملاً علنی فاقد ویژگی لازم هست. تکلیف آن میله ‏ی بزرگی که به صورت «بی شئونات» به آن چسبیده است چه می‏شود؟ طراحان اولیه که کافر بوده‏ اند ابداً به نحوه‏ ی قرار گرفتن میله‏ ها توجه نداشته ‏اند و «شئونات» را رعایت نکرده‏ اند. زین خود به تنهایی به خاطر تماس موضعی از بار تهاجمی بالایی برخوردار هست و باید به طور کلی از این وسیله ‏ی نقلیه حذف گردد.

به پیوست یک طرح پیشنهادی تقدیم می‏شود. این طرح کپی رایت ندارد و استفاده از آن برای طراحان مکتبی جهت تولید وسیله‏ ی نقلیه‏‏ ی با شئونات آزاد است.
جهان زن
۸ آبان ۹۰

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی