امروز:   اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸    
فيسبوک
می 2019
د س چ پ ج ش ی
« آوریل    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

کوچولوترین دختردنیا به مدرسه رفت

شارلوت گارساید دخترک پنج ساله بریتانیایی که دچار کوتوله‌گی مادرزادی است قدش بزرگتر از یک نوزاد نیست اما او هفته گذشته به همراه همشاگردی هایی با قد عادی برای نخستین بار به مدرسه رفت و تمام دستورات پزشکی را به چالش کشید …
*******************

رفتن به مدرسه برای کودکانی که کمی با دیگران متفاوت هستند به اندازه کافی دشوار است اما برای شارلوت کوچولو متفاوت بودن یعنی زندگی.

به گزارش خبرگزاری وفا و به نقل از کبک اتر ، شارلوت گارساید دخترک پنج ساله بریتانیایی که دچار کوتوله‌گی مادرزادی است قدش بزرگتر از یک نوزاد نیست اما او هفته گذشته به همراه همشاگردی هایی با قد عادی برای نخستین بار به مدرسه رفت و تمام دستورات پزشکی را به چالش کشید.

خانواده گارساید در شهر کوچک ویترنسیئا بریتانیا زندگی می کنند. از نظر والدینش شارلوت با چنان مهارتی با زندگی کنار می آید که اغلب حیرت مردم را برمی انگیزد. او دارای حس کنجکاوی بی حد و اندازه است.

وقتی شارلوت به دنیا آمد وزنش کمتر از دو کیلو گرم و سرش به اندازه یک توپ گلف بود. مادرش او را در جیب ژاکت کلاه‌دارش حمل می کرد و پوشک های او به اندازه یک کارت اعتباری بودند.

اما نیومن مادر شارلوت می گوید: او بسیار کنجکاو است و مربیان مدرسه به ما گفته اند که سطح فراگیری او درسطح یک بچه سه ساله بوده که این به مراتب فراتر از چیزی است که ما فکر می کردیم.

شارلوت دارای سه خواهر هشت، ۱۲ و ۱۵ ساله است که کاملا عادی هستند.

نوع سندرم ” primordial dwarfism” شارلوت به اندازه ای نادر است که پزشکان نامی برای آن ندارند. تقربیا ۱۰۰ نفر در سراسر جهان مبتلا به این سندرم هستند.

در این سندرم استخوانها و سایر ارگان های بدن به طور هماهنگ با یکدیگر رشد کرده اما اندازه آنها بسیار کوچک است و وزن افراد مبتلا هرگز از ۱۴ کیلوگرم فراتر نمی رود.

در عین حال، بیماری شارلوت علاوه کوچولو ماندن او موجب اختلالاتی در سیستم ایمنی بدن شده و کیست هایی را روی کبد ایجاد می کند.

کلوئه خواهر شارلوت می گوید: وقتی مردم با او برخورد می کنند و به او دست می زنند اغلب می ترسند که او را بشکنند. اما شارلوت به اندازه کافی اهل درگیری بوده و حتی برای ثانیه ای نمی تواند آرام و قرار داشته باشد. مترجم: بهرام افتخاری.
وفا/۸ مهر۱۳۹۱

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی