امروز:   اسفند ۲, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
فوریه 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

ضعیفه ۲۱

پروردگارا! فرشته شدن هم حدی دارد. کاری کن که هالهٔ نورانی حداقل در شب‌ها و به وقت خواب برادر احمدی نژاد خاموش شود چون می‌گویند علت بدخوابی‌اش این است.

*************************

شنیدم که اوباما رئیس جمهور آمریکا شد. هم خوشحالم، هم دل‌نگران. خوشحال از این که اوباما یک مرد است و زن نیست و دل‌نگران از این که نکند این تصور که انتخابات هم می‌تواند آرزوهایی را برآورده کند همه‌گیر شود و اقلیت‌های قومی و مذهبی و نژادی و بدتر از آن زن‌ها هم به فکر رئیس جمهور شدن در ایران بیفتد، آن وقت است که جای بسی نگرانی است. مگر می‌شود زن رئیس جمهور در ایران شود؟!
باید چهارچشمی مواظب این بود که سه مشخصهٔ رئیس جمهوری در ایران مورد شک قرار نگیرد. یکی این که مرد باشد، دوم این که شیعهٔ اثنی عشری باشد، و سوم معتقد به ولایت فقیه. این سه مشخصه ضمناً تعریفی است برای یک «بشر» در ایران و بقیهٔ مردمانی که یکی از این سه مشخصه را کم دارند نمی‌توان به آنها «بشر» گفت. لذا نمی‌توانند از حقوق بشر برخوردار باشند، آنها بشر دست دوم‌اند. و خدای نکرده با این انتخابات آمریکا اگر این بشرهای دست دوم به این نتیجه برسند که آنها هم می‌توانند در ایران رئیس جمهور رئیس شوند یا به مجلس راه یابند و چنین و چنان شوند شب و روز ما یکی خواهد شد و از بی‌خوابی همچون برادر احمدی نژاد مریض خواهیم شد. حالا که یاد مریضی برادر احمدی نژاد افتادم بد نیست در آخر دعایی هم برای سلامت برادر احمدی نژاد در اینجا بیاورم.
پروردگارا! فرشته شدن هم حدی دارد. کاری کن که هالهٔ نورانی حداقل در شب‌ها و به وقت خواب برادر احمدی نژاد خاموش شود چون می‌گویند علت بدخوابی‌اش این است. همچنین هالهٔ نورانی را از بالای سرش به جای دیگری منتقل کن یا این که فاصلهٔ را بیشتر کن چون حرارت ناشی از هالهٔ نورانی تأثیرات منفی بر فعل و انفعالات شیمیایی مغزش می‌گذارد و گفته می‌شود که به جای ایجاد فکر، اسید تولید می‌کند و این برای سلامت خودش و بالطبع جامعه زیانبار است.
آمین! یا ربّ‌العالمین!

*****

بالاخره این مجلسی‌ها کار خودشان را کردند و آقای کردان را با استیضاح‌شان از دولت بیرون کردند. سال‌ها این برادر با همان مدرکش کار کرده بود و هیچکس هیچی نگفت، اما حالا یک دفعه صدای‌شان بلند شد که مدرکش قلابی است. من نمی‌فهمم برای وزیر شدن آن هم وزیر برادر احمدی نژاد مدرک چه به درد می‌خورد؟ تازه مگر خود برادر احمدی نژاد نگفت که مدرک برایش مهم نیست و یک کاغذ پاره بیش نیست؟ این مجلسی‌ها کاسهٔ داغ‌تر از آش شده‌اند. حالا اگر می‌خواست بقال شود، شاید مدرک وزن کردن اجناس به دردش می‌خورد، یا اگر می‌خواست چوپان شود باید مدرکی ارائه می‌داد. چند سال پیش در روزنامه‌ها یک آگهی برای استخدام چوپان چاپ شده بود که از مراجعه کنندگان مدرک تحصیلی عالی درخواست کرده بود. ولی وزیر شدن که مدرک نمی‌خواهد.
خلاصه حیف شد. همین چند هفتهٔ گذشته بود که ایشان در جمع امام جمعه‌ها دل‌نگرانی‌اش را از رشد جنبش‌های اجتماعی ابراز کرده بود و از آنان خواست که مواظب سازمان‌های کارگری و دانشجویی و زنان و اقلیت‌ها باشند. او به درستی گفت که با وجود تکایا و مساجد و هیئت‌های مذهبی، دیگر سندیکا و سازمان‌های زنان و دانشجویان و نویسندگان دیگر چه معنی دارد.
حالا که چنین شد امیدوارم برادر احمدی نژاد او را فراموش نکند و در دولت پنهانش به او مسئولیتی بدهد تا او بتواند همچنان به خدمتش ادامه دهد و کسی را که از او بُرّاتر باشد و نگذارد سر نخ انتخابات از دست احمدی نژاد خارج شود به جایش بگمارد.

*****

آبان ۸۷

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی