امروز:   اسفند ۲, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
فوریه 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

طنز: «بهارم، دخترم، صحرا هیاهوست»

ضعیفه ۲۳
آنها همگی می‌گفتند که مهمترین وظیفهٔ شیطان تزریق «احساسات خوب» یا به قول معروف «لذت» به آدم‌هاست. و مخصوصاً ما ضعیفه‌ها باید از «لذت» بردن پرهیز کنیم تا بعد از مرگ ما را بالای بهشت (که کسی نمی‌داند چگونه جایی‌ست) جا بدهند.

این صدای مرضیه بود که چند روز پیش در گذر از کوچه‌مان، از یکی از خانه‌ها به گوشم رسید. بی‌اختیار احساس خوبی به سراغم آمد. جوانی‌هایم برایم تداعی شد. ولی…بله، یادم به تذکرات مکرر خواهران مربی ثارالله حز ب‌الله و بقیهٔ هیأت‌های وابسته به الله افتاد و ترس برم داشت. آنها همگی می‌گفتند که مهمترین وظیفهٔ شیطان تزریق «احساسات خوب» یا به قول معروف «لذت» به آدم‌هاست. و مخصوصاً ما ضعیفه‌ها باید از «لذت» بردن پرهیز کنیم تا بعد از مرگ ما را بالای بهشت (که کسی نمی‌داند چگونه جایی‌ست) جا بدهند. خلاصه اینکه «لذت» بردن ما منوط به اجازهٔ «رساله‌ها» و «احادیث» است.
به هر حال در گوش‌هایم را گرفتم و به تندی از آنجا گذشتم. و البته ضمن زمزمه کردن «بسم الله» و فوت کردن به اطراف تلاش کردم که آن «احساسات خوب» و آن «لذت» از جسمم فاصله بگیرند. اما از شما چه پنهان که تمام آن روز طنین آن صدای زیبا مرا نه به بالای بهشت که…استغفرالله زبانم لال…بر پدر این شیطان لعنت که توان چه کارهایی را دارد.
***
«جنگ نرم» جنگی است که متخاصمین با سلاح «نرم» به جان هم می‌افتند، و با هم می‌جنگند. سلاح «نرم» هم همان فحش و ناسزاست، که نهایتاً می‌توان آن را به سلاح «حرف» هم تعبیر کرد. بازندگان این گونه «جنگ» را هم در ناتوانی سلاح یعنی «حرف»شان باید جستجو کرد. علت «جنگ نرم» را هم «نفهمی» طرفین از همدیگر باید دانست. یعنی این طرف به آن طرف می‌گوید آنها نمی‌فهمند. و آن وری‌ها به این وری‌ها می‌گویند آنها ما را در نمی‌یابند. و بعدها که این سلاح با کامپیوتر پیشرفته‌تر شد، ابعاد آن هم گسترش یافت. اما اخیراً پیشوای کل مسلمانان جهان عینی و غیبی آقای خامنه‌ای (ص) و قاضی‌القضات آقای لاریجانی و سردار نقدی رئیس سازمان بسیج و خیلی‌های دیگر از برادران و خواهران دولتی و سپاهی اعلام کردند که «زیر ساخت» دشمن در «جنگ نرم»، علوم انسانی است، یعنی علومی که سلاح «حرف» زدن دشمنان را صیقل می دهد، و بر عکس، سلاح خودی‌ها را کهنه و پوسیده و از کار افتاده می‌کند و باعث شکست ما می‌شود. پس باید با این «زیرساخت» مبارزه کرد و به دنبال این رهنمون‌ها اولین کاری که کردم کتاب‌های دخترم را چک کردم و هر چه کتاب علوم انسانی داشت پاره کردم و سوزاندم. اگرچه بعد مجبور شدم که پول خرید دوبارهٔ آنها را به او بدهم چون دخترم برای درسش هنوز به آنها احتیاج دارد. ولی این رهنمون چشم‌ها و گوش‌هایم را باز کرد، چون فهمیدم علت یا به قول برادر نقدی «زیرساخت» «زن» شدن ضعیفه‌ها همین علوم انسانی است. پس آهای ضعیفه‌ها و قویه‌ها! اگر حرفمان پیش نمی‌رود، زورمان که پیش می‌رود!
***
این را هم بگویم که به فاطی خانم زنگ زدم . این روزها اگر تیر بهش بزنی خونش در نمی‌آید. آن‌قدر عصبانی است که بیا و ببین. می‌نالید از اینکه چرا نمی‌توانند جلو پخش نشریه «کلمه» را در دانشگاه‌ها و مدارس بگیرند. می‌گفت اخبار این نشریه آن‌قدر تحریک کننده است که هر چه خودی‌ها زور می‌زنند که کار جنبش سبز را تمام شده تبلیغ کنند، موفق نمی‌شوند.
او این را هم گفت که چند شب پیش خواب دیده بود که چندین میلیون از مردم تهران با رقص و پایکوبی به صف شدند تا با هلیکوپتر و هواپیماهای غول پیکر به کویر لوت و کویر نمک که جاهای با صفایی شده‌اند کوچ کنند.
و درست دو روز بعد از آن خواب و رویا، برادر احمدی‌نژاد در یک سخنرانی اعلام کرد که «سه میلیون از مردم تهران باید از تهران بیرون بروند». از این رو، فاطی خانم این پیش‌گویی یا بهتر گفته باشم پیش «خواب دیدن» خود را حلول وحی دانست و از من و بقیهٔ ضعیفه‌ها خواست که در تبلیغ این «کوچ» بکوشیم. مخصوصاً سعی کنیم که غیر خودی‌ها به کوچ کردن وا داشته شوند تا از این طریق ضربه‌ای به این جنبش سبز در تهران زده باشیم. تمام!

ما زنان
۱۵ آبان ۸۹

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی