امروز:   مرداد ۲۸, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آگوست 2019
د س چ پ ج ش ی
« جولای    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
آخرین نوشته ها

سومین سالگرد مادران صلح ایران


“مازنان” سالروز تولد فوروم مادران صلح ایران را تبریک گفته و برای مادران دلیر و مقاوم وصلح جوی ایران در مبارزه پیش رو موفقیت و پیروزی آرزو میکند.

*****
مراسم سومین سالگرد فروم مادران صلح ایران روز سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۸۹ در فضای بسیار دوستانه و دلپذیر , با حضور تعداد زیادی از مادران صلح و دوستداران شان برگزار شد. در این محفل صمیمی که خانم اکرم مصباح اداره ان را به عهده داشتند.ابتدا بیانیه مادران صلح به مناسبت سومین سالگرد تاسیس شان توسط یکی از مادران قرائت گردید و پس از آن خانم مصباح ضمن عرض تبریک فرارسیدن سالروز تولد فوروم مادران صلح در باره فلسفه وجودی و لزوم تشکیل فوروم مادران مطالبی ابراز داشتند و گزارش خلاصه شده ای به شرح زیر از فعالیت های مادران صلح در سال جاری را به سمع حضار رساندند.

۱- دیدار از آسیب دیدگان جامعه و خانواده شهدا

۲- دیدار از هنرمندان پیشکسوت

۳- صدور بیانیه در رابطه با مسائل روز

۴- کمک به نجات جان نوجوانان زیر ۱۸ سال محکوم به اعدام . به طور مشخص امیر خالقی و علی مهین ترابی که امسال با گذشت و فداکاری خانواده های مقتولین و همت افراد خیر از حکم اعدام نجات یافته و آزاد شدند.

بعد از گزارش خانم مصباح و در ادامه برنامه ،محفل انس مادران با ترنم موسیقی و نوای ملکوتی مادران صلح بانوان زهره کریمی و فرزانه محجوب،شور و حالی عرفانی به خود گرفت.

سپس خانم شهلا فروزانفر شعر زیبایی که در رثای شهید سهراب فرزند برومند مادر صلح پروین اعرابی ،سروده بود را برای حاضرین خواند.

مادر گرامی صلح پروین فهیمی نیز همچنان صبور و متین با سخنان گرم و دلنشین خود ضمن اشاره به طبع صلح طلبی فرزند شهیدش سهراب اعرابی بار دیگر پرهیز از هرگونه خشونت ورزی را یاد آور شد و خواهان ایجاد رویه صلح و دوستی در میهن شد.

بعد از آن نوبت به خانم جبار زادگان رسید تا شرحی از تلاش های مادران صلح برای نجات جان نوجوانان زیر ۱۸سال که به اعدام محکوم شده اند ،بدهند .خانم جبار زادگان در گزارش شان اعلام نمودند که در سال جاری موفق شدند چند جوان محکوم به اعدام را از طریق جلب رضایت شاکیان و خانواده جان باختگان ،از مرگ حتمی برهانند.و شرح تفضیلی دو مورد از روند رضایت گیری و نجات نوجوانان را در مقاله ای به حضار عرضه نمودند که بطور جداگانه در سایت مادران درج گردیده است.هم چنین نامه محبت آمیز و قدر شناسانه آقای علی مهین ترابی خطاب به مادران صلح که در جهت آزادی ایشان تلاش های مجدانه ایی در چند سال اخیر انجام داده بودند را خواندند.

سپس خانم فرشته جمشیدی، یکی دیگر از مادران صلح، مطلبی زیبا تحت عنوان را به جمع مادران ارایه نمود.وبعد از آن میان پرده ای زیبا در قالب یک فیلم کوتاه انیمیشن ، در رابطه با تعریف مادرانه از مفهوم صلح در جهان هستیتوسط لیلی فرهاد پور نمایش داده شد ..ولیلی با خواندن بخشهایی از اخرین رمان اش در جشن تولد مادران صلح نقش آفرینی کرد .انگاه نوبت به بانوی مقاومت و مدارا .بانو پروین اعرابی مادر صلح وسهراب رسید .تا مثل همیشه از ایستادگی هایش در برقراری صلح و مدارا بگوید .تا از مقاومت هایش در برابر خشونت پیشگان بگوید و در گوش مان زمزمه های مهر و بخشایش و دوستی سر دهد و چشم هایمان را با آب دیده هامان بشوید تا جهان و هر چه در ان هست را جور دیگر ببینیم . متن ایشان در سایت در دسترس قرار دارد.

در برنامه ی بعدی خانم لیلی فرهاد پور،از مادران صلح، ضمن پخش کلیپ بسیار زیبا که حضار را به هیجان آورد، بخشی از نماشنامه ی مادر زمین راکه در رابطه با کلیپ بود، قرائت کردند و همین طور قسمتی از رمان جدید خود را نیز خواندند.
در خاتمه برنامه مینو مرتاضی طی سخنانی کوتاه جمع بستی از نشست های مادرانه ارایه کرد .او گفت ..خشونتگری هر روز ابعاد پیچیده تری می یابد و خشونتگران راه های تازه تری برای سرکوب صلح و صلح جویان و اصلاح طلبان پیدا می کنند ..اما مقاومت صلح جویان و پایداری آنان بر اصل پرهیز از خشونت ،باعث میشود که صلح دوستان هم به ابعاد جدید و پیچیده تری از اندیشه های صلح طلبانه و گفتار ها و رفتار های خلاق مدنی دست یابند .اما رمز و راز تکامل نظام اندیشگی انسان به ما میگوید که پیچیده ترین و تکامل یافته ترین پدیده ها معمولا ساده ترین پدیده ها هستند .پیچیده ترین تفکرات و رفتارهای خشونت طلبانه ،چون یخ در برابر شعله عشق و گرمایی که از کلمات ساده ایی چون دوستت دارم و می بخشمت،به جان آدمی بر می دمد ،آب می شوند.
اما چگونه می توان خشونت گران را بخشید؟ در اینجا من از فیلسوف و عارف معاصر جبران خلیل جبران وام می گیرم .او می گوید فواحش و بد کاران به گردن قدیسان حق دارند .زیرا آنان با قدم نهادن در مهلکه های فساد و فحشا،مایه عبرت و لاجرم دوری آنان از فساد و فحشا میشوند .از این رو به گردن قدیسان حق دارند .من میگویم خشونت گران بدام افتاده در چاه خشونت گری به گردن ما حق دارند زیرا ما با دیدن دهلیز های پیچیده و تو در توی خشونت که خشونت گران را به کام خویش کشانیده اند ،از آنها پرهیز می کنیم و در عین سادگی پیچیده تر میشویم . و با طناب عشق از عقبه های سخت خود برتر بینی و جهل و کبرخشونت انگیز ،به سلامت عبور می کنیم .

خلاصه شده از: سایت تغییر برای برابری
اول آذر ۱۳۸۹

“مازنان” سالروز تولد فوروم مادران صلح ایران را تبریک گفته و برای مادران دلیرو مقاوم وصلح جوی ایران در مبارزه پیش رو موفقیت آرزو می کند.

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی