امروز:   آذر ۲۱, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
دسامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« نوامبر    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

در روستای دیلم مردم از آب روخانه می‌نوشند

3490058
بعضی از خانواده‌ها در روستای دیلم مجبورند از آب رود بنوشند، چرا که هر دبه کوچک آب ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد که هرکسی توان خریدن مداوم آب سالم را ندارد./

*****

به گزارش ایلنا، حمزه محمدیان مسئول گروه جهادی شهید سلمانی روستای دیلم شهرستان شوشتر استان خوزستان گفت: در روستای دیلم ما حتی آب نوشیدنی نداریم و بعضی از خانواده‌ها مجبورند از آب رود بنوشند که شاید کمی بالاتر از رود کسی لباس می شوید، چرا که هر دبه کوچک آب ۵۰۰ تومان به فروش می رسد که هرکسی توان خریدن مداوم آب سالم را ندارد.

وی افزود: نوجوانان و جوانان روستا کتابخانه مجلل نمی‌خواهند، آنها فقط یک کتابخانه ساده می‌خواهند.

محمدیان عنوان کرد: بسیاری از جوانان روستا وقت‌شان به بطالت می‌گذرد و کتابخانه‌ای در این روستا نیست که جوانان در آن مطالعه کنند. این نوجوانان بسیار قانع هستند و انتظار کتابخانه‌های مجلل و استخرهای شیک ندارند.

محمدیان از تعداد جوانان در این روستا گفت: تعداد جوانان در این روستا ۱۰۰۰ نفر است که اگر مسئولان مدیریت خوبی داشته باشند می‌توانند از این سرمایه‌ها استفاده کنند و با احداث کارخانه‌ای در روستاها برای این نیروهایی که وقت‌شان به بطالت می‌گذرد، فکری کنند.

محمدیان افزود: مشکل اشتغال جوانان مشکل بسیار بزرگی است و باعث مهاجرت جوانان از روستا به شهر شده است و در روستا نیز این جوانان نتوانسته‌اند شغل خوبی فراهم کنند و شکست خورده اند که این باعث سرخوردگی این جوانان شده است که باید نگران عواقب اجتماعی و حتی اقتصادی آن بود.

50089_381
محمدیان با اشاره به مشکل درمان در روستا گفت: برای درمان باید به شهر برویم، که رفتن به شهر یک دردسر دارد و پیدا کردن ماشین برای رفتن به شهر نیز خودش دردسر بزرگی است و چه بسا بوده اند روستاییانی که متاسفانه به پزشک نرسیده‌اند.

محمدیان با گفتن این جمله که در مدرسه کودکان از گرما کلافه می‌شوند، گفت: گروه جهادی شهید سلمانی به برکت نام این شهید توانست مبلغی را از اهالی روستا جمع‌آوری کند و یک کولر را برای مدرسه روستا تهیه کند.

بعضی از روستاییان به بیماریهای پوستی و عفونی مبتلا شده‌اند

این مسئول گروه جهادی با اشاره به وضعیت بهداشتی این روستا گفت: فاضلاب‌های این روستا در کوچه‌ها بوی تعفن می‌دهد و بسیاری مواقع این بوی تعفن به خانه‌ها نیز کشیده می‌شود که باعث بیماری‌های پوستی و عفونی شده است، آنهم در شرایطی که برای رسیدن به دکتر باید کلی هزینه کنند و خیلی با طی مسافت بسیار سختی بکشند.

محمدیان در پایان از مسئولان مربوطه درخواست کمک و توجه بیشتری به جوانان برای پرورش استعدادهایشان در روستاها کرد که از استعدادهای نهفته هستند.

۷ تیر / ۱۳۹۴

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی