امروز:   مهر ۲۶, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
اکتبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« سپتامبر    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

محکومیت بازداشت فعالان حقوق معلمان و ادامه اعتصاب پرستاران در ۴ استان کشور

eteraz9
یک تشکل کارگری :« حق تجمع و حق داشتن انجمن های صنفی از حقوق اصلی انسانی همه آحاد ملت است و تعرض به این حقوق زیر پا گذاشتن اصول قانون اساسی است»…دبیر کل خانه پرستار « وزارت بهداشت به جای اینکه راه چاره و راهکاری برای مشکلات و مسائل پرستاران پیدا کند، سیاست تهدید و توهین و تحقیر پرستاران را در پیش گرفته است»/

****
دو تشکل کارگری بازداشت فعالان حقوق معلمان در ایران را محکوم کردند. هفته گذشته نیز دهها نفر از معلمان و فعالان مدنی و فرهنگی برای اعلام همبستگی با دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران، مقابل زندان و دادسرای اوین حضور یافته بودند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران و سندیکای کارگران فلزکار مکانیک بازداشت اسماعیل عبدی، ‌دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران و فعالان حقوق صنفی معلمان را محکوم کردند.

پیش از بازداشت آقای عبدی، علی اکبر باغانی و علیرضا هاشمی برای اجرای حکم زندان بازداشت شده اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران گفته است حق اعتراض، اعتصاب، تجمع و تشکل یابی، حتی اگر قانونی برای به رسمیت شناختن آنها وجود نداشته باشد، جزو بدیهی ترین، قانونی ترین و اساسی ترین حقوق انسان ها است.

سندیکای کارگران فلزکار مکانیک نیز نوشت:‌ بازداشت و حمله به کوشندگان صنفی به سیاست دولت و وزارت کار تبدیل شده است.

این تشکل کارگری اشاره کرد که حق تجمع و حق داشتن انجمن های صنفی از حقوق اصلی انسانی همه آحاد ملت است و تعرض به این حقوق زیر پا گذاشتن اصول قانون اساسی است.

*اعتصاب پرستاران در ۴ استان کشور(آذربایجان شرقی،اصفهان،خوزستان وتهران)

صبح روز۸تیر چند صد پرستار در بیمارستا‌ن‌های مدرس،‌ شهدای تجریش، رسول اکرم،بیمارستان خمینی و بیمارستان بهارلو و همینطور در بیمارستان‌های سه استان بزرگ کشور به اجرای طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد اعتراض کرده و با معلق کردن کار، مقابل بیمارستان‌های خود تجمع کردند.

محمد شریفی مقدم دبیر کل خانه پرستار در تشریح طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد گفت: این طرح از سال گذشته پس از اجرای سه برابر شدن تعرفه‌های پزشکی از سوی وزارت بهداشت جایگزین طرح کارانه شد که البته اساس این طرح از ابتدا تبعیض آمیز و غیر عادلانه بود.
به گفته وی از حدود یک ماه پیش تاکنون پرداخت مابه‌التفاوت ۶ ماهه دوم سال ۹۳ پرستاران آغاز شده است که متاسفانه پس از آغاز این پرداخت‌ها در بیمارستان‌ها تجمع‌ اعتراضی پرستاری را در پی داشته است.
دبیر کل خانه پرستار ادامه داد: در روزهای اخیر در بیمارستان کامکار، بیمارستان نکویی و بیمارستان بهشتی شهر قم، بیمارستان رازی، امام حسین و بیمارستان شهدا تبریز نیز تجمعاتی نسبت به اجرای طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد صورت گرفته است. همچنین امروز نیز در تبریز، اهواز و بیمارستان الزهرا اصفهان پرستاران تجمع کرده‌اند.
شریفی مقدم تصریح کرد: متاسفانه مدیران و روسای بیمارستان‌ها به جای حمایت و دل‌جویی از پرستاران تجمع کننده با زبان تحقیر و توهین و تهدید به اخراج با پرستاران صحبت کرده‌اند به طوری که حتی مدیر یکی از همین بیمارستان‌ها به پرستاران خود اعلام کرده است: «نیروهای خدمات نیز می‌توانند کار شما پرستاران را انجام دهند».

دبیر کل خانه پرستار گفت: وقتی وزیر بهداشت به جای آرام کردن جو و فضای اعتراض آمیز پرستاران، تجمعات آنان را کف خیابانی اعلام می‌کند، دیگر از مدیران و روسای بیمارستانی چه انتظاری داریم که به خواسته‌های پرستاران توجه کنند. بنابراین این اعتراضات جامعه پرستاری نتیجه عملکرد دو ساله وزارت بهداشت است که فشارهای بسیاری را به جامعه پرستاری وارد کرده است که امروز زخم پرستاران سر باز کرده است.
شریفی مقدم گفت: وزارت بهداشت به جای اینکه راه چاره و راهکاری برای مشکلات و مسائل پرستاران پیدا کند، سیاست تهدید و توهین و تحقیر پرستاران را در پیش گرفته است در حالی که حضور مسئولان وزارت بهداشت در کنار پرستاران می‌تواند تا حدی التهابات را آرام کند. نتیجه این سیاست‌های وزارت بهداشت، تجمعات هر روزه پرستاران کشور خواهد بود بنابراین ما نگرانیم که این موضوع به بحران اجتماعی تبدیل شود.

۱۰ تیر / ۱۳۹۴

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی